Analiza danych w social media wskazuje na 3 główne trendy, które mogą powodować coraz większy wzrost poparcia dla #PiS.

1. #500plus pozyskuje ścianę zachodnią

Fakt, że wśród TOP 10 najczęściej wyszukiwanych haseł google.com w 2017 było „Jak wypełnić wniosek 500PLUS?”, świadczy o potędze programu w sieci.

Analiza danych dot. wyszukiwań wskazuję, że w ciągu ostatnich 12 mc najbardziej zainteresowani byli wyborcy ze ściany zachodniej, takie regiony jak lubuskie, zachodnio-pomorskie, opolskie czy warmińsko mazurskie.

PiS powoli, ale systematycznie zyskuje nowych zwolenników na nowych terenach wyborczych.

2.#MieszkaniePlus podbija duże miasta

Program #MiekszaniePLUS rozpala wyobraźnie Polaków głównie zamieszkujących duże miasta. Zapotrzebowanie na „tanie mieszkania” w dużych ośrodkach miejskich jest bardzo duże, m.in Warszawa, Karków, Łódź, Bydgoszcz, Lublin.

Zainteresowanie „tanimi mieszkaniami” jest na podobnym poziomie co #MiekszaniePLUS. Masowe uruchomienie tego programu przed wyborami samorządowymi w 2018, w dużych miastach może wywrócić scenę polityczną.

3. #Nowi wyborcy

Dwa powyższe czynniki, oprócz wzrostu poparcia powodują uruchomienie grupy nowych wyborców. Wzrost liczby nowych fanów profili partii rządzącej (+20K nowych fanów ost 12mc) , oraz #PBS (+44K nowych fanów ost 12mc).

Komentarz

Dane z social media nie pozostawiają złudzeń, w chwili obecnej programy socjalne #PiS są najlepszym firewallem przed działaniami opozycji. Indywidualne działania poszczególnych partii i ruchów opozycyjnych nie mają szans przebić się przez coraz silniejszy mur „socjalnej polityki” partii rządzącej.

Nie ma dziś żadnej partii i żadnego lidera na scenie politycznej, który byłby w stanie powstrzymać proces przechodzenia wyborców do PiS. Powód jest bardzo prosty: Faktyczne co miesięczne przelewy, to realne „obietnice wyborcze” a żaden polityk opozycji nie ma do dyspozycji państwowego budżetu.

Pytaniem otwartym a zarazem największą nadzieją opozycji pozostaje fakt, czy nowi wyborcy pójdą do wyborów?

DANE: www.google.com www.fsnpagekarma.com

3 KOMENTARZE

  1. Dane z social mediów to jedno (łaaaatwo można tu manipulować), ale domyślam się, że dodał Pan ten wpis, ze względu na dzisiejszy sondaż dający PiSowi 50% poparcie? Niestety dla PiSu (a stety dla Polski) sondaż ten jest skrajnie zmanipulowany i jawnie skrojony pod partię rządzącą. Celowe nie uwzględnienie w sondażu niezdecydowanych wyborców jest jawnym fałszerstwem. W rzeczywistości średnia sondaży pokazuje, że PiS zaczął tracić, a ich średnia poparcia odkąd rządzą pokazuje, że udało im się zyskać jedynie ok 4% i to też nie jest stałe. W rzeczywistości PiS ma cały czas ten sam elektorat co w wyborach i praktycznie nic ponadto.

  2. Kolega piszący, że PiS zaczął teraz tracić ładnie zaklina rzeczywistość. Nie ma żadnej przesłanki, która by pozwoliła potwierdzić takie twierdzenie.

  3. Panie Stańczyk, zakładam że w równie pokrętny sposób potrafi pan udowodnić, że totalna opozycja cieszy się coraz większym niesłabnącym poparciem i właściwie prowadzi w tych „zmanipulowanych i jawnie skrojonych pod partię rządzącą” sondażach. Miłych snów.

Comments are closed.