Analiza danych w social media wskazuje na 3 główne trendy, które mogą powodować coraz większy wzrost poparcia dla #PiS.

1. #500plus pozyskuje ścianę zachodnią

Fakt, że wśród TOP 10 najczęściej wyszukiwanych haseł google.com w 2017 było „Jak wypełnić wniosek 500PLUS?”, świadczy o potędze programu w sieci.

Analiza danych dot. wyszukiwań wskazuję, że w ciągu ostatnich 12 mc najbardziej zainteresowani byli wyborcy ze ściany zachodniej, takie regiony jak lubuskie, zachodnio-pomorskie, opolskie czy warmińsko mazurskie.

PiS powoli, ale systematycznie zyskuje nowych zwolenników na nowych terenach wyborczych.

2.#MieszkaniePlus podbija duże miasta

Program #MiekszaniePLUS rozpala wyobraźnie Polaków głównie zamieszkujących duże miasta. Zapotrzebowanie na „tanie mieszkania” w dużych ośrodkach miejskich jest bardzo duże, m.in Warszawa, Karków, Łódź, Bydgoszcz, Lublin.

Zainteresowanie „tanimi mieszkaniami” jest na podobnym poziomie co #MiekszaniePLUS. Masowe uruchomienie tego programu przed wyborami samorządowymi w 2018, w dużych miastach może wywrócić scenę polityczną.

3. #Nowi wyborcy

Dwa powyższe czynniki, oprócz wzrostu poparcia powodują uruchomienie grupy nowych wyborców. Wzrost liczby nowych fanów profili partii rządzącej (+20K nowych fanów ost 12mc) , oraz #PBS (+44K nowych fanów ost 12mc).

Komentarz

Dane z social media nie pozostawiają złudzeń, w chwili obecnej programy socjalne #PiS są najlepszym firewallem przed działaniami opozycji. Indywidualne działania poszczególnych partii i ruchów opozycyjnych nie mają szans przebić się przez coraz silniejszy mur „socjalnej polityki” partii rządzącej.

Nie ma dziś żadnej partii i żadnego lidera na scenie politycznej, który byłby w stanie powstrzymać proces przechodzenia wyborców do PiS. Powód jest bardzo prosty: Faktyczne co miesięczne przelewy, to realne „obietnice wyborcze” a żaden polityk opozycji nie ma do dyspozycji państwowego budżetu.

Pytaniem otwartym a zarazem największą nadzieją opozycji pozostaje fakt, czy nowi wyborcy pójdą do wyborów?

DANE: www.google.com www.fsnpagekarma.com

3 KOMENTARZE

  1. Panie Stańczyk, zakładam że w równie pokrętny sposób potrafi pan udowodnić, że totalna opozycja cieszy się coraz większym niesłabnącym poparciem i właściwie prowadzi w tych „zmanipulowanych i jawnie skrojonych pod partię rządzącą” sondażach. Miłych snów.

  2. Kolega piszący, że PiS zaczął teraz tracić ładnie zaklina rzeczywistość. Nie ma żadnej przesłanki, która by pozwoliła potwierdzić takie twierdzenie.

  3. Dane z social mediów to jedno (łaaaatwo można tu manipulować), ale domyślam się, że dodał Pan ten wpis, ze względu na dzisiejszy sondaż dający PiSowi 50% poparcie? Niestety dla PiSu (a stety dla Polski) sondaż ten jest skrajnie zmanipulowany i jawnie skrojony pod partię rządzącą. Celowe nie uwzględnienie w sondażu niezdecydowanych wyborców jest jawnym fałszerstwem. W rzeczywistości średnia sondaży pokazuje, że PiS zaczął tracić, a ich średnia poparcia odkąd rządzą pokazuje, że udało im się zyskać jedynie ok 4% i to też nie jest stałe. W rzeczywistości PiS ma cały czas ten sam elektorat co w wyborach i praktycznie nic ponadto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here