Rekonstrukcja to najgorętszy temat polityczny ostatnich miesięcy. W przestrzeni medialnej pojawiło się, nazwisko ewentualnego nowego premiera. Analiza danych z ostatnich godzin może wskazywać, że zdecydowana większość fanów PiS, nie widzi potrzeby rekonstrukcji.

Twitter nie rozumie zmiany

W kanale komunikacyjnym Twitter w ostatnich godzinach fani partii rządzącej zorganizowali akcję #MuremZaSzydło. Dla partii rządzącej Twitter traktowany jest jako naturalny kanał komunikacyjny z wyborcami, dlatego taka akcja może budzić zdumienie. Analiza danych wskazuje że:
Max. zasięg akcji w sieci to 251 tys.
Liczba wzmiankek 1655

W przypadku tej akcji, jednak nie o zasięgi i wzmianki chodzi, ale o profile jakie zaangażowane są w tą akcje.
Lista najpopularniejszych tweetów akcji #MuremZaSzydło.

Lista profili mających wpływ na zasięg:

Lista najbardziej aktywnych profili

Dla stałych uczestników „życia politycznego”, w kanale komunikacyjnym Twitter większość ww. profili kojarzy się z twardymi i walecznymi zwolennikami partii rządzącej. Akcja #MuremZaSzydło zorganizowana właśnie przez ww. profile oznacza, że najlojalniejsi zwolennicy #PiS w sieci w najlepszym razie nie rozumieją ewentualnej zmiany na stanowisku Premiera.

Facebook dalej lubi #PBS

Analiza danych dot. profilu Facebook należącego do #PBS, na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy wskazuje, że z wyjątkiem krótkiego okresu (marzec-kwiecień 2016 i akcja #27do1) popularność szefowej rzadu rośnie z dnia na dzień
Przyrost nowych fanów – Dane sumaryczne od 01.12.2015 do 5.12.2017

Przyrost nowych fanów – Dane dzienne od 01.12.2015 do 5.12.2017

W wielu momentach to profil #PBS „ciągnął w górę” popularność #PiS w sieci.

#PBS jako jedna z nielicznych polityków obozu zjednoczonej prawicy (poza #PAD), cieszy się tak duża liczba fanów -183K

Komentarz

W wypadku potencjalnego nowego Premiera, trudno jest pisać o deklarowanej popularności wśród fanów – powodem takiego stanu rzeczy jest absencja (brak zweryfikowanego profilu) Mateusza Morawieckiego w kanałach Twitter, czy Facebook.
Mając na uwadze powyższe dane, oraz brak wyraźnych komunikatów ze strony partii rządzącej wydaje się, że klimat w social media po stronie sympatyków PiS, w większości jest bardzo nieprzychylny.
To co ważne dla opozycji, to fakt, że bez względu na zmianę, autorytet #PBS w sieci został bardzo osłabiony.

Dane: www.brand24.pl www.monitori.pl www.google.com www.fanpagekarma.com

1 KOMENTARZ

  1. Tylko Pani Beata Szydlo naszym premierem.Nie chcemy nikogo innego .Moja rodzina i znajomi nie rozumieja ,nie chca zmiany!!! PIS tylko straci i to wsrod wlasnego oddanego elektoratu.Panie Jaroslawie Kaczynski prosze zostawic Pania Beate- wierzymy w Pana madrosc -Pana wyborcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here