Wczorajsza rezygnacja #PBS z funkcji Prezesa Rady Ministrów wywoałała ogromną burzę w socialmedia. Największe natężenie dyskusji można zaobserwować po stronie sympatyków #PiS.

Dlaczego Szydło odchodzi?

– najpopularniejsze hasło wyszukiwanie w zakresie tematu #Rekonstrukcja

Temat dymisji #PBS uzyskał rekordowy zasięg w sieci 33MLN i 26K wzmianek.

TOP profile które miały wpływ na budowę zasięgu

TOP aktywne profile

Analiza sentymentu opinii wskazuje, że ponad 75% wzmianek dot. rezygnacji #PBS miało charakter negatywny

#MuremzaSzydło to akcja prowadzona w sieci przez zwolenników #PBS. Uzyskała łączny zasięg na poziomie 723K i 4152 wzmianek w przeciągu 3 ostanich dni.

TOP profile które miały wpływ na budowę zasięgu

TOP aktywne profile

Profil FB należacy do #PBS zyskał ponad 800 nowych fanów w ostatnich 24h – najwięcej od lutego br.

Temat powołania #Morawieckiego (#PMM) na stanowisko premiera uzyskał zasięg w sieci 15MLN i 12K wzmianek.

TOP profile które miały wpływ na budowę zasięgu

TOP aktywne profile

Analiza sentymentu opinii wskazuje, że ponad 80% wzmianek dot. powołania #Morawiecki na stanowisko Premiera miało charakter negatywny

#PreczzMorawieckim to akcja prowadzona przez środowiska narodowo-prawicowe. Osiągnęła zasięg na poziomie 148K i 556 wzmianek i nie uzyskała większego odzewu w sieci.

 

Komentarz

Jakościowa analiza komentarzy jednoznacznie wskazuje, że w chwili obecnej desygnowany na stanowisko Premiera #Morawiecki ma minimalne wsparcie wśród fanów #PiS w mediach społecznościowych, a w szczególności w kluczowym kanale dla partii rządzącej #Twitter. Próba budowania komunikacji na haśle – „rządzi duet #Morawiecki #Szydło” – po tak długiej i brutalnej #rekonstrukcji jest w chwili obecnej niezrozumiała i nieakceptowalna dla fanów #PiS, co pokazuje liczba interakcji. Strategia „pozyskiwania” nowych wyborców przez osobę, która przez ostanie dwa lata była, de facto, jedną z twarzy rządu #PBS, będzie bardzo trudna do realizacji, tym bardziej bez wsparcia obecnie oburzonych fanów #PiS.
Pytaniem kluczowym pozostaje czy decyzja #PJK dot. wymiany premiera nie jest gorsza, niż ta podjęta ponad dekadę temu o przyspieszonych wyborach?

 

Dane www.brand24.pl www.sentione.com www.google.com www.fanpagekarma.com