Analiza danych dot. zainteresowania w sieci dwoma sztandarowymi projektami partii rządzącej #500PLUS oraz #MieszkaniePLUS w okresie od 01.01.2017.

#500PLUS

Analiza zainteresowania w sieci programem #500PLUS wskazuje na dynamiczny wzrost liczby wyszukiwań w sierpniu br.

Warto zaznaczyć że geolokalizacja zainteresowań jest największa w zachodniej części kraju.

Dane jednoznacznie wskazują, że program budzi największe zainteresowanie na „naturalnych terenach łownych” opozycji. Zaskoczenie może budzić wysokie zainteresowanie w woj. lubuskim, dolnośląskim, śląskim, ale też pomorskim.

#MieszkaniePLUS

Program #MieszkaniePLUS wywołuje największe emocje w sieci. Skala zainteresowania projektem w sieci po kongresie #PiS w Przysusze jest ogromna.

Geolokalizacja zainteresowania tak jak w wypadku #500PLUS też zaskakuje np. Gdańsk.

Komentarz

Analiza danych płynących z profili partii politycznych w mediach społecznościowych oraz ich zestawienie z ww. programami prowadzi do następujących wniosków:

Miesięczny zasięg w sieci (dotarcie) programów PLUS (np. #500plus – średnio 11MLN osób) przewyższa 2-3 krotnie wszystkie tematy polityczce prowadzone przez opozycje.

 

Z programami mają styczność osoby, które nie interesują się polityką. Wskazują na to hasła wyszukiwań w sieci.

 

Na temat programu w sieci są śladowe ilości wypowiedzi negatywnych.

Lipcowe wydarzenia związane z demonstracjami ws. #sądów mogły zostać odczytane przez „niepolitycznych beneficjentów” jako możliwość utraty świadczeń. Efektem tego jest dość duży przyrost fanów profilu FB #PiS

W ostatnich 12mc geolkalizacja zainteresowania tematem #500PLUS vs. #SądNajwyższy. Poza Warszawą sprawa #SN była „przykryta” tematem #500PLUS

W pogłębionych analizach sentymentu komentarzy oraz analizach jakościowych profili widzimy nową grupę potencjalnych wyborców partii rządzącej tzw. „Matki500”, czyli młode kobiety w wieku 18-30lat, które do 2015r kompletnie nie interesowały się polityką i nie uczestniczyły w wyborach. W chwili obecnej w sferze deklaratywnej popierają obecne rozwiązania i będą głosować na gwaranta programów PLUS.

Dane: www.sotrender.com www.monitori.pl www.google.com www.hotseo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here