Poniedziałek 9.10 zdominowany został głównie przez ciąg dalszy działań związanych z pracami komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, a także roszady personalne w Nowoczesnej.

#Reprywatyzacja

W związku z działaniami komisji weryfikacyjnej zajmującej się sprawą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości zatrzymano trzy osoby, które były zaangażowane w głośny zwrot działki przy placu Defilad (dawna Chmielna 70). W sumie CBA zatrzymało już 21 osób powiązanych z aferą reprywatyzacyjną. Na uwagę zasługuje także wypowiedź Patryka Jakiego, przewodniczącego komisji, w której zapowiedział on projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Zostanie on zaprezentowany w środę.

Największy wpływ odnośnie tego tematu generują profile medialne.

Większość wpisów opatrzonych tym hashtagiem to komunikaty informacyjne dotyczące sprawy.

Zbigniew Gryglas opuszcza Nowoczesną

Ze względu na różnice poglądów między posłem, a partią, Zbigniew Gryglas opuścił szeregi Nowoczesnej. W tej sprawie zostało opublikowane oświadczenie wyjaśniające sprawę napisane wspólnie z Ryszardem Petru. Zasięg oraz wzmianki dla wpisów zawierających nazwisko byłego już posła Nowoczesnej:

Największe zasięgi odnośnie tego tematu generowały profile medialne.

Według zebranych danych zdecydowana większość wpisów dotyczących tej sprawy to komentarze przychylne wobec Zbigniewa Gryglasa oraz komunikaty informacyjne.

Piotr Misiło liderem Nowoczesnej?

Nieco zamieszania wywołały także słowa innego posła Nowoczesnej, Piotra Misiły, który zapowiedział, że na najbliższej konwencji będzie ubiegał się o fotel lidera partii. Wypowiedź ta zaskoczyła przewodniczącą klubu Nowoczesnej, Katarzynę Lubnauer, a wśród internautów zyskała popularność, także jako obiekt dowcipów. Zasięg i wzmianki dla wpisów zawierających hasło „Misiło”:

Top zasięgu zdominowany jest przez profile informacyjne.

Według zebranych danych większość komentarzy odnosi się do wypowiedzi posła w mniej lub bardziej żartobliwy sposób.

Komentarz

Hasło „reprywatyzacja” cieszy się stosunkowo stabilną popularnością w sieci, która zanotowała w ostatnich dniach zwyżkę. Widoczny jest także skok zainteresowania internautów osobą Piotra Misiły, w tym zestawieniu jednak w skali kraju zdecydowanie przeważa temat reprywatyzacji.

Największy skok popularności zanotował Zbigniew Gryglas, który dominuje w skali kraju. Przy okazji widoczne jest wysokie zainteresowanie tematem reprywatyzacji w dwóch województwach, gdzie sprawa ta jest szczególnie głośna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here