Medialne doniesienia z 13.11 wciąż zdominowane były przez tematy związane z Marszem Niepodległości. Nieco zainteresowania przyciągało także przystąpienie 23 krajów wspólnoty europejskiej (w tym: Polski) do stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO).

#11Listopada

W związku z obecnością haseł uznawanych za rasistowskie i ksenofobiczne, Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów Marszu Niepodległości. Temat ten wciąż jest głośny, choć jego popularność powoli wybrzmiewa. W związku z wypowiedzią o „separatyzmie rasowym” swoje stanowisko stracił także rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, a od tego rodzaju dyskursu odcięli się zarówno organizatorzy Marszu, jak i czołowe osoby w państwie.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne, rządowe oraz komentatorskie.

W dyskursie widoczny staje się wysoki udział profili opozycji.

W dniu wczorajszym nieco wzrosło nieco zainteresowanie hashtagiem #MarszNiepodległości, który również był wykorzystywany w związku z tą sprawą.

#Kulson

Spore zamieszanie wygenerował opublikowany w sieci krótki film, na którym jeden z policjantów wypowiada do swojego kolegi słowa „siadaj Kulson”. Pseudonim funkcjonariusza został źle zrozumiany i uznany za słowo niecenzuralne, skierowane do odprowadzanej do radiowozu kobiety. Po wstępnych czynnościach kontrolnych uznano, że w słowa policjanta faktycznie nie zawierały wulgaryzmu, a na dzisiejsze przedpołudnie zapowiedziano konferencję prasową z udziałem słynnego już Kulsona. Internauci podchwycili temat i często
w żartobliwy sposób komentowali to wydarzenie.

Największy wpływ w tym temacie generowały profile medialne oraz internetowi komentatorzy.

Większość komentarzy w temacie to żarty z opisywanego wydarzenia.

#PESCO

Polska wraz z innymi 22 krajami Unii Europejskiej notyfikowała przystąpienie do PESCO – stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności. Wszystkie państwa przyjęły określone zobowiązania, które mają wzmocnić ich potencjalne zdolności obronne. Polska uzależniła swoją obecność w tym projekcie od trzech, zdaniem ministra obrony Antoniego Macierewicza, kluczowych czynników: wsparcia wschodniej flanki; uwzględnienie małych i średnich przemysłów obronnych na takim samym poziomie, jak przemysłów krajów
o rozbudowanym potencjale militarnym; oraz braku tworzenia struktur równoległych do NATO.

Większość wpływu w temacie generowana jest przez profile medialne oraz rządowe.

Większość wpisów w obrębie tego hashtaga to podawane dalej komunikaty informacyjne.

Komentarz

Temat Marszu Niepodległości powoli się wycisza, jednak wciąż dominuje w skali kraju. Rośnie natomiast zainteresowanie funkcjonariuszem Kulsonem. #PESCO notuje marginalny poziom uwagi internautów.

1 KOMENTARZ

  1. Jest też druga możliwość:
    Policjant faktycznie powiedział “siadaj k…o”, ale jak się okazało, że na filmie słychać to niewyraźnie, to po dwóch dniach wymyślili “Kulsona”, by wyprzeć się własnego chamstwa.
    Pozdrawiam.

Comments are closed.