Medialne doniesienia z 13.11 wciąż zdominowane były przez tematy związane z Marszem Niepodległości. Nieco zainteresowania przyciągało także przystąpienie 23 krajów wspólnoty europejskiej (w tym: Polski) do stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO).

#11Listopada

W związku z obecnością haseł uznawanych za rasistowskie i ksenofobiczne, Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów Marszu Niepodległości. Temat ten wciąż jest głośny, choć jego popularność powoli wybrzmiewa. W związku z wypowiedzią o „separatyzmie rasowym” swoje stanowisko stracił także rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, a od tego rodzaju dyskursu odcięli się zarówno organizatorzy Marszu, jak i czołowe osoby w państwie.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne, rządowe oraz komentatorskie.

W dyskursie widoczny staje się wysoki udział profili opozycji.

W dniu wczorajszym nieco wzrosło nieco zainteresowanie hashtagiem #MarszNiepodległości, który również był wykorzystywany w związku z tą sprawą.

#Kulson

Spore zamieszanie wygenerował opublikowany w sieci krótki film, na którym jeden z policjantów wypowiada do swojego kolegi słowa „siadaj Kulson”. Pseudonim funkcjonariusza został źle zrozumiany i uznany za słowo niecenzuralne, skierowane do odprowadzanej do radiowozu kobiety. Po wstępnych czynnościach kontrolnych uznano, że w słowa policjanta faktycznie nie zawierały wulgaryzmu, a na dzisiejsze przedpołudnie zapowiedziano konferencję prasową z udziałem słynnego już Kulsona. Internauci podchwycili temat i często
w żartobliwy sposób komentowali to wydarzenie.

Największy wpływ w tym temacie generowały profile medialne oraz internetowi komentatorzy.

Większość komentarzy w temacie to żarty z opisywanego wydarzenia.

#PESCO

Polska wraz z innymi 22 krajami Unii Europejskiej notyfikowała przystąpienie do PESCO – stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności. Wszystkie państwa przyjęły określone zobowiązania, które mają wzmocnić ich potencjalne zdolności obronne. Polska uzależniła swoją obecność w tym projekcie od trzech, zdaniem ministra obrony Antoniego Macierewicza, kluczowych czynników: wsparcia wschodniej flanki; uwzględnienie małych i średnich przemysłów obronnych na takim samym poziomie, jak przemysłów krajów
o rozbudowanym potencjale militarnym; oraz braku tworzenia struktur równoległych do NATO.

Większość wpływu w temacie generowana jest przez profile medialne oraz rządowe.

Większość wpisów w obrębie tego hashtaga to podawane dalej komunikaty informacyjne.

Komentarz

Temat Marszu Niepodległości powoli się wycisza, jednak wciąż dominuje w skali kraju. Rośnie natomiast zainteresowanie funkcjonariuszem Kulsonem. #PESCO notuje marginalny poziom uwagi internautów.

1 KOMENTARZ

  1. Jest też druga możliwość:
    Policjant faktycznie powiedział “siadaj k…o”, ale jak się okazało, że na filmie słychać to niewyraźnie, to po dwóch dniach wymyślili “Kulsona”, by wyprzeć się własnego chamstwa.
    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here