Wczoraj ruch w sieci był w dużej mierze zdominowany przez wydarzenia związane z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Oprócz tego, wysokie zainteresowanie przyciągały: sondaż Kantar Public, w którym PiS osiągnęło 50% poparcia oraz odejście z PO senatorów Andrzeja Misiołka i Leszka Piechoty.

#13Grudnia

Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie odbyły się obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Swoje wystąpienie wygłosił tam prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie
(a w szczególności śmierć Grzegorza Przemyka) zorganizowano także m.in. na warszawskiej starówce.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile rządowe, a także te należące do opozycji.

Większość wpisów w obrębie tego hashtaga to komunikaty informacyjne oraz posty upamiętniające wydarzenia #13Grudnia. Pojawiły się także burzliwe dyskusje polityczne.

Wysokie zainteresowanie przyciągał także hashtag #StanWojenny.

Sondaż Kantar Public

Internet obiegła wiadomość o sondażu Kantar Public przeprowadzonym dla gazety Fakt po zmianie na stanowisku premiera. Według badania telefonicznego na próbie 1000 ankietowanych, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 50% poparcia. Platforma Obywatelska znalazła się na drugim miejscu z poparciem na poziomie 17%. Dalej uplasowali się: Kukiz’15 (11%), Nowoczesna (8%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5%). Pod progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe (3%). Zasięg i wzmianki dla hasła „Kantar Public”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne.

Większość wpisów w tym temacie stanowią komunikaty informacyjne oraz komentarze odnośnie wyników prezentowanych w sondażu.

Dwóch senatorów odchodzi z PO

Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odeszli z Platformy Obywatelskiej. Za powód podali sierpniowy wywiad Borysa Budki dla niemieckiej gazety „Die Zeit” oraz listopadowe głosowanie eurodeputowanych PO
w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji w sprawie Polski.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne, oraz te należące do posłów i dziennikarzy.

Oprócz komunikatów informacyjnych, pojawiają się także komentarze negatywne w stosunku do PO.

Komentarz

Hasło „Kantar Public” uzyskało wysoki skok zainteresowania, natomiast „senatorowie PO” notowało niewielką zwyżkę popularności.

Hasła „13 grudnia” i „stan wojenny” osiągały bardzo wysokie zainteresowanie internautów, a drugie
z wymienionych dominowało w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here