8 dzień listopada był zdominowany medialnie przez kilka głównych wydarzeń. Odejście posła Adama Andruszkiewicza z Kukiz’15 przyciągnęło wiele uwagi internautów. Wysokie poruszenie wywołało także zachowanie posłanki Krystyny Pawłowicz podczas minuty ciszy w Sejmie poświęconej pamięci Piotra Szczęsnego. Temat #AmberGold wciąż przyciągał zainteresowanie internautów.

Adam Andruszkiewicza

W dniu wczorajszym poseł Adam Andruszkiewicz opuścił klub Kukiz’15 i dołączył do koła poselskiego Wolni
i Solidarni. Jak mówi sam zainteresowany, otrzymał on gwarancję możliwości oficjalnego wspierania polskiego rządu. Zasięg i wzmianki dla hasła „Adam Andruszkiewicz”:

Największe zasięgi w tej sprawie generują profile informacyjne oraz te o prawicowym zabarwieniu.

Decyzja Andruszkiewicza wywołała żywe dyskusje wśród internautów.

Krystyna Pawłowicz

W środę w Sejmie minutą ciszy uczczono pamięć Piotra Szczęsnego, mężczyzny, który zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w akcie samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Posłowie PO byli oburzeni postawą posłanki Krystyny Pawłowicz, która według ich relacji jako jedyna nie wstała z miejsca w czasie symbolicznego hołdu zmarłemu. Sama zainteresowana w poście na Facebooku określiła to wydarzenie jako fałszywą chwilę ciszy zainicjowaną przez barbarzyńców. Zasięg i wzmianki dla hasła „Krystyna Pawłowicz”:

Największe zasięgi w tym temacie generują profile krytyczne wobec rządu.

Według zebranych danych większość komentarzy w tym temacie jest negatywna w stosunku do posłanki Pawłowicz.

#AmberGold

W związku z kolejnymi przesłuchaniami przed komisją śledczą ds. #AmberGold, popularność tego hashtaga, choć nieco niższa niż wczoraj, wciąż jest wysoka. Przesłuchiwani byli m.in. była funkcjonariuszka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Anna Fołta-Nowacka, oraz Paweł Kunachowicz, były doradca Amber Gold.

Największe zasięgi w tej sprawie generują profile informacyjne oraz rządowe.

Większość wpisów opatrzonych tym hashtagiem to komunikaty informacyjne związane ze sprawą oraz bieżące relacje z postępów prac komisji, a także komentarze ich dotyczące.

Komentarz

Hasła „Adam Andruszkiewicz” i „Krystyna Pawłowicz” zanotowały w minionych dniach poważne skoki popularności. W tym zestawieniu w skali kraju dominowała posłanka Pawłowicz.

Popularność hasła „Amber Gold” jest stabilna i wysoka, choć powoli słabnie. Mimo tego jednak wciąż dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here