Miniony dzień przyniósł wiele spraw i tematów, które przyciągały uwagę społeczności internetowej. Wysoką popularność w związku z kolejnymi przesłuchaniami przed komisją śledczą osiągnęło hasło #AmberGold. Spore zainteresowanie zaczyna budzić też #MarszNiepodległości2017. W kontekście wyścigu o fotel prezydenta Warszawy głośno zrobiło się także o Pawle Rabieju.

#AmberGold

Przed komisją przesłuchiwany był m.in. Maciej Zajda, były szef wydziału przestępczości gospodarczej
w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nie był on w stanie wytłumaczyć nieudolnych działań swoich podwładnych w omawianej sprawie. Według informacji uzyskanych w przesłuchaniu, funkcjonariusze ABW przeglądali teczkę Marcina P. już w 2012 roku, co przeczy wcześniejszym ustaleniom i jest ważnym tropem.

Największe zasięgi generują profile informacyjne oraz rządowe. Warto zwrócić też uwagę na wysoką pozycję jednego z członków komisji, posła Krzysztofa Brejzy, w top wpływu.

Wśród komentarzy dotyczących tego tematu przeważają komunikaty informacyjne, relacje z przesłuchań oraz bieżące dyskusje o pracach komisji.

#MarszNiepodległości2017

11 listopada Marsz Niepodległości nie przejdzie przez most Świętokrzyski. Zamiast tego wykorzystana zostanie „stara” trasa, przez most Poniatowskiego. Jest to wynik decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz. W sieci zawrzało,
a decyzja została uznana w wielu kręgach za polityczną.

Największy wpływ w dystrybucji tego hasła miał oficjalny profil Marszu Niepodległości, profile medialne oraz te kojarzone z prawicą.

Większość wpisów opatrzonych tym hashtagiem to komunikaty informacyjne i bieżące dyskusje odnośnie spraw promowanych przez organizatorów Marszu.

W związku z ostatnimi zawirowaniami wokół trasy Marszu popularność zaczął zdobywać także hashtag #11Listopada.

Rabiej

W związku z decyzją PO o wystawieniu Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na urząd prezydenta miasta Warszawa, kandydat Nowoczesnej, Paweł Rabiej, zapowiedział że nie zrezygnuje z walki w wyborach. Politycy Nowoczesnej zarzucali Platformie, że kandydatura Trzaskowskiego nie została uzgodniona z nikim z obozu Zjednoczonej Opozycji. Sam Rabiej określił wystawienie kandydata powiązanego z reprywatyzacją i #HGW jako strategiczny błąd. Dodatkowe zainteresowanie wygenerowały słowa Jarosława Sokołowskiego, ps. Masa (byłego członka mafii pruszkowskiej), według którego Paweł Rabiej podczas pracy jako rzecznik dyskoteki Colosseum (której współwłasność należała wówczas do jednego z gangsterów) był „chłopcem na posyłki”. Zasięg i wzmianki dla hasła „Rabiej”:

Największy wpływ w tym temacie, oprócz konta Tomasza Lisa, miały profile medialne.

Według zebranych danych opinie internautów względem osoby Pawła Rabieja są mieszane. Wiele dyskusji jest bezpośrednio związanych z nadchodzącymi wyborami samorządowymi oraz wypowiedzią Masy.

Komentarz

Temat Marszu Niepodległości powoli zyskuje coraz więcej zainteresowania internautów. Paweł Rabiej zanotował wysoki skok popularności i w zestawieniu z powyższym tematem dominuje w skali kraju.

Znaczną popularność ponownie uzyskało hasło „Amber Gold”, które przewyższa pozostałe frazy w skali kraju. Zainteresowanie lokalne osobą Pawła Rabieja jest najwyższe w mazowieckim, gdzie jego notowania wyprzedziły te osiągane przez inne tematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here