Wtorek 24.10 w znacznej części zdominowany został przez doniesienia płynące z przesłuchań komisji śledczej ds. Amber Gold. Nieco zainteresowania uzyskały także hasła #TwojeZdrowie oraz #Rekonstrukcja.

#AmberGold

Przesłuchanie twórcy Amber Gold, Marcina P. przyniosło wiele interesujących informacji. Mówiono między innymi o tzw. parasolu ochronnym, który mógł w kilku sytuacjach działać na korzyść spółki. Pojawiły się przesłanki mogące świadczyć o tym, że oskarżony nie działał samodzielnie. Zapowiedziano także złożenie do prokuratury wniosku o możliwości popełnienia przestępstwa przez bank BGŻ, w którym mogło być przechowywane złoto z Amber Gold.

Największe zasięgi w związku z tą sprawą generują profile medialne.

Większość wpisów dotyczących tego tematu to głosy poparcia dla prac komisji oraz najświeższe doniesienia medialne.

#TwojeZdrowie

W związku z akcją #TotalnaPropozycja Platforma Obywatelska zaanonsowała plany związane z reformami służby zdrowia. Zawierają one m.in. propozycję zwiększenia wydatku PKB na ten resort do 6% w ciągu 4 lat.

Zdecydowana większość wpływu w tej sprawie zdominowana jest przez profile PO.

We wpisach opatrzonych tym hashtagiem przeważają przekazy informacyjne związane z tą akcją.

#Rekonstrukcja

W związku z narastającymi plotkami odnośnie rekonstrukcji rządu hasło #Rekonstrukcja zyskało nieco popularności w social media.

Największe zasięgi w związku z tym tematem generują profile medialne. Temat ten budzi także żywe dyskusje internautów.

Komentarz

Hasło „twoje zdrowie” zanotowało skokowy wzrost popularności w ostatnim czasie. Zainteresowanie hasłem „rekonstrukcja” jest mniej więcej stałe i w tym zestawieniu dominuje w skali kraju.

Zdecydowanie najwięcej uwagi internautów przyciągał temat Amber Gold, który dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here