Miniony dzień w sieci został zdominowany przez dwa główne hasła: #AmberGold i #ZdrowaPuszcza.

#AmberGold

Głośnym echem w internecie odbiły się słowa świadków zeznających przed komisją śledczą w sprawie Amber Gold. Ireneusz Dylczyk, były szef marketingu w Jet Air (firmie przejętej później przez Maricna P., szefa Amber Gold) potwierdził podejrzenia, że spółki Jet Air oraz OLT mogły służyć do prania brudnych pieniędzy.

Największy wpływ w tym temacie osiągnęły profile informacyjne. Warto zauważyć także stosunkowo wysoki zasięg wpisu opublikowanego przez przewodniczącą komisji, Małgorzatę Wassermann.

Dyskusje w sieci zawierają głównie przekazy informacyjne oraz krytyczne wobec poprzedniej władzy. Co ciekawe widoczne są także profile ze spamem wykorzystujące popularne hashtagi w celu zwiększenia swojego zasięgu.

#ZdrowaPuszcza

W związku z wystąpieniem ministra środowiska Jana Szyszki przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego wątpliwości w stosunku do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Bruksela zawnioskowała o nałożenie na Polskę okresowych kar za złamanie zakazu wycinki, minister natomiast utrzymuje, że prowadzone w puszczy prace są niezbędne. W związku z powyższym rozpoczęto promocję akcji #ZdrowaPuszcza.

Wpływ w tym temacie zdominowany jest przez profile rządowe.

Dyskurs w sieci zdominowany jest przez komentarze krytyczne wobec ministra Szyszki oraz spotu informacyjnego, który dotyczy tej sprawy.

Ponownie odżył także hashtag #PuszczaBiałowieska.

Komentarz

W związku z ostatnimi wydarzeniami hasła „Szyszko” oraz „Puszcza Białowieska” uzyskały spory skok popularności.

Wartą odnotowania uwagę internautów przyciąga także temat Amber Gold, jednak w skali kraju dominuje zainteresowanie ministrem Szyszko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here