Wtorek 3.10 został w dużej mierze zdominowany przez różnego rodzaju hasła związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Zainteresowanie budził także temat procesu sprawcy napaści na polską parę w Rimini.

#CzarnyWtorek

Temat wpisów opatrzonych hashtagiem #CzarnyWtorek powraca od jakiegoś czasu (był analizowany na przykład tutaj), ale to naturalnie na dzień wczorajszy przypada szczyt jego popularności. Wydarzenie to zgromadziło kolosalne zasięgi pod głównym hasłem. Pojawiło się także kilka akcji mu towarzyszących, a nawet jedna w stosunku do niego opozycyjna.

Równie ogromne zasięgi wygenerowało hasło #CzarnyProtest:

Analiza wpływu odnośnie tego hasła oraz komentarzy go dotyczących przedstawia się zgoła podobnie jak
w przypadku hashtaga #CzarnyWtorek. Według zebranych danych największe zasięgi tworzyły profile medialne oraz te kojarzone z opozycją, a większość komentarzy to głosy poparcia dla protestujących oraz komunikaty informacyjne.

Warte odnotowania zasięgi osiągały także akcje #StrajkKobiet oraz #RatujmyKobiety:

#StrajkKobiet
#RatujmyKobiety

Sporą popularność zyskała także akcja kontrująca #CzarnyWtorek – #KolorowyWtorek. Internauci opisujący swoje wpisy tym hashtagiem nie zgadzają się z wartościami promowanymi przez uczestników protestów.

Według zebranych danych największy wpływ związany z tym hasłem generują profile i osoby o poglądach nieco bardziej konserwatywnych w stosunku do tych popierających #CzarnyWtorek. Komentarze odnośnie wpisów zawierających hashtag #KolorowyWtorek to głównie głosy poparcia dla tej akcji.

Poza social media hasła „Czarny Wtorek” oraz „Czarny Protest zyskują znaczną popularność, natomiast na ich tle zainteresowanie hasłem „Kolorowy Wtorek” jest bardzo niskie.

#Rimini

W związku z otwarciem procesu Guerlina Butungu, domniemanego szefa gangu, który w sierpniu napadł na polską parę w Rimini, hashtag #Rimini przyciągał uwagę internautów. Mężczyźnie grozi 20 lat pozbawienia wolności. Pełnomocnik dwójki Polaków domaga się dla nich wysokich odszkodowań. Kolejna rozprawa odbędzie się 17.10.

Największy wpływ w tym temacie należą do profili medialnych.

Według zebranych danych większość wpisów związanych z tą sprawą to komunikaty informacyjne.

Komentarz

Widoczny jest wzrost popularności hasła „Rimini” w ostatnim dniu.

Największa popularność należy jednak do hasła „Czarny Protest”, które dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here