6 dzień września przyniósł wiele wydarzeń i tematów, które odbiły się szerokim echem w sieci.

#EFYL2017

Bardzo wysokie zainteresowanie w social media budzi obecność premier Beaty Szydło na XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym Sączu. Premier wypowiadała się między innymi o bezpieczeństwie w Europie, perspektywach dla młodych ludzi oraz rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej.

Praktycznie cały wpływ związany z tym tematem należy do profilu PremierRP.

Największa liczba wpisów odnośnie tego tematu zawiera neutralne przekazy informacyjne.

#Morawiecki

Szerokim echem odbiła się także wczorajsza wypowiedź ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wicepremier zapowiedział ulgi i zwolnienia podatkowe dla inwestorów i firm tworzących nowe miejsca pracy. Ulgi te obecnie obowiązują w specjalnych strefach ekonomicznych, które będą wygaszane, a w zamyśle Morawieckiego wielką strefą ekonomiczną ma się stać cała Polska. O ministrze finansów było w ostatnich dniach głośno także z powodu podpisania umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na udzielenie Polsce 1 mld euro kredytu na strategiczne inwestycje w sektorze energetyki i w sektorze naukowo-badawczym.

Najwięcej wpływu w tym temacie wygenerowały profile informacyjne oraz rządowe, choć widoczne są też głosy wobec rządu krytyczne.

Dyskusje w sieci mają charakter raczej neutralny w stosunku do osoby wicepremiera, ale pojawiły się też wątki negatywne.

Warto powiedzieć, że #Krynica2017 oraz #ForumEkonomiczne wciąż biją rekordy popularności, ale ten temat był już poruszony we wczorajszym komentarzu: kliknij tutaj, żeby przeczytać.

#Hatakumba

Bardzo popularna w Internecie stała się pomyłka wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego.
W emocjonalnym wpisie na Facebooku dotyczącym reparacji wojennych wiceminister popełnił błąd, który co prawda szybko skorygował, ale i tak stał się on przedmiotem żartów.

Wpływ w tym temacie generowany był głównie przez profile satyryczne, krytyczne oraz dziennikarzy
i publicystów.

Hasło to bardzo spodobało się internautom, którzy chętnie przyczynili się do kreowania jego popularności.

#Marszałkowska43

W sieci wciąż nie milkną echa Afery Reprywatyzacyjnej. Wczorajsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej dotyczyło kamienicy przy Marszałkowskiej 43. W trakcie tego posiedzenia wypłynęły kolejne nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji budynków, a prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz szósty została ukarana 3 tyś złotych grzywny za niestawienie się przed komisją.

Największy wpływ w temacie wygenerowały państwowe źródła informacji.

Dyskurs w tej sprawie zdominowany jest przez głosy krytyczne wobec władz miasta oraz przychylne wobec efektów pracy komisji.

Warto zauważyć także powracającą popularność samego hasła #Reprywatyzacja

Komentarz

Mimo wysokich zasięgów w social media, zainteresowanie internautów tematem #EFYL17 jest raczej niskie. Stosunkowo ważnym dla społeczności internetowej tematem jest sprawa kamienicy przy Marszałkowskiej 43. Popularność ministra Mateusza Morawieckiego jest raczej stabilna, choć w minionym dniu nieco wzrosła.

Żart z pomyłki wiceministra Patryka Jakiego przykuł największą uwagę internautów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here