Najpopularniejsze doniesienia medialne z minionego dnia w dalszym ciągu zdominowane były przez temat zmiany w ustawie o #IPN. Pokłosiem tych wydarzeń jest także projekt ustawy złożony w Knesecie, według którego Polska zostanie oskarżona o negowanie Holocaustu jeżeli uchwali wspomniane poprawki. Nieco zainteresowania zyskał także Władysław Frasyniuk, który odmawia stawiennictwa na przesłuchaniu w prokuraturze.

#IPN

Senat przyjął projekt modyfikacji w ustawie o #IPN bez zmian. Poprawki złożone przez senatorów opozycji nie zostały uwzględnione. Obecnie dokument czeka na podpis prezydenta.

Największe zasięgi w temacie notowały profile informacyjne. Widoczny był także głos oficjalnych profili Instytutu Pamięci Narodowej oraz profilu prezydenta.

Oprócz komentarzy informacyjnych, widoczne były także żywe dyskusje polityczne i światopoglądowe.

Kneset

Około połowa izraelskich parlamentarzystów popiera projekt, według którego, jeżeli Polska przyjmie nową ustawę o IPN, zostanie oskarżona o negowanie Holocaustu. Temat ten wpisuje się w narosłą w ostatnim czasie narrację konfliktu między Polską, a Izraelem. Zasięg i wzmianki dla hasła „Knesecie”:

Największy wpływ w tym temacie miały profile informacyjne. Widoczny był także głos przeciwny stronie rządzącej.

Spora część internautów aktywnych w dyskusjach była oburzona działaniami Knesetu. Pojawiały się także komentarze negatywne wobec Polskiej Fundacji Narodowej oraz obecnego rządu.

#Frasyniuk

Jutro miałoby się odbyć przesłuchanie Władysława Frasyniuka w prokuraturze, dotyczące jego udziału w zakłócaniu przebiegu obchodów miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu ubiegłego roku. Początkowo przesłuchanie miało odbyć się 12 stycznia, ale Frasyniuk nie stawił się,
gdyż, jak sam tłumaczy, według niego cała sytuacja ma charakter polityczny. Odmawia on wzięcia udziału w przesłuchaniu także tym razem. Apel do byłego opozycjonisty o stawiennictwo w prokuraturze wystosował Zbigniew Ziobro, sam zainteresowany natomiast zapowiedział, że swojej decyzji nie zmieni.

Największy wpływ w temacie generowały profile informacyjne.

Oprócz podawanych dalej komunikatów informacyjnych, widoczne były także głosy negatywne wobec strony rządzącej.

Komentarz

Hasło „Kneset” uzyskało w ostatnim czasie wyraźną zwyżkę zainteresowania. Internauci raczej nie poświęcali zbyt wiele uwagi postaci Władysława Frasyniuka.

W skali kraju jednak wyraźnie dominowało hasło „IPN”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here