23 dzień października przyniósł tematy, które budziły spore zaangażowanie internetowej społeczności. Wysokie zainteresowanie przyciągnął rządowy projekt ustawy antykorupcyjnej. Popularny stał się także opozycyjny plan polityki senioralnej. Wiele uwagi internautów dzięki swoim wypowiedziom uzyskał również marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

#Jawność

Minister bez teki Mariusz Kamiński przedstawił wczoraj projekt ustawy antykorupcyjnej. Dotyczy on nie tylko wydatków publicznych pieniędzy (gdzie znajdują się np. regulacje odnośnie przetargów), ale także sektora prywatnego (np. pod względem jego relacji z instytucjami publicznymi). Tzw. ustawa o jawności życia publicznego doczekała się swojej akcji w social media.

Największy wpływ w temacie generują profile rządowe (ze znaczną przewagą profilu @PremierRP) oraz medialne wespół z internetowymi komentatorami.

Komentarze odnośnie tej sprawy to głosy poparcia dla projektu ustawy oraz podawane dalej komunikaty informacyjne z nim związane.

#PolskaSeniora

Swój program senioralny przedstawili wczoraj politycy PO. #PolskaSeniora zakłada m.in. wprowadzenie darmowych szczepień na grypę dla seniorów, urlopy dla opiekunów, a także brak podatku dochodowego od emerytur.

Zdecydowaną większość zasięgu związanego z tym hasłem generują profile PO.

Wpisy opatrzone hashtagiem #PolskaSeniora to najczęściej komunikaty informacyjne dotyczące tego tematu.

Stanisław Karczewski

Wysokie poruszenie wywołała wypowiedź marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który stwierdził
w kontekście protestujących lekarzy rezydentów, że pieniądze nie są najważniejsze, i że warto pracować dla jakiejś idei. Słowa te odbiły się szerokim echem w sieci. Zasięg i wzmianki dla hasła „Karczewski”:

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne oraz komentatorzy nastawieni krytycznie wobec rządu.

Według zebranych danych większość komentarzy w tym temacie to opinie nieprzychylne wobec marszałka
i partii rządzącej.

Komentarz

Hasła „ustawa antykorupcyjna” oraz „Polska seniora” zanotowały wzrost popularności.

W skali kraju jednak zdecydowanie dominował marszałek Karczewski.

1 KOMENTARZ

  1. Pana Jarka poniosło… ma szczęście że jego dzieciom nic nie jest ..czy aby napewno? zero alergii, azs, itp? moja córka miała NOP po DTP i polio i do dzisiaj mamy skutki … nie uwierzy ten kogo to nie doświadczyło osobiście…mam 2 dzieci oboje szczepione i tylko młodsze miało „pecha”….:(:(:(:( tyle usłyszałam od pediatry….przykre…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here