11 dzień grudnia obfitował w medialne wydarzenia. Komisja weryfikacyjna zajmująca się kwestią nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji warszawskich kamienic, przedstawiła dokumenty wskazujące, że nieruchomość przy ul. Noakowskiego 16 została odzyskana w tzw. złej wierze. W Teatrze Wielkim odbyła się gala z okazji 25-lecia telewizji Polsat, na której obecny był m.in. prezydent Andrzej Duda. Wczoraj także miało miejsce oficjalne zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego.

#KomisjaWeryfikacyjna

Według dokumentów, które przedstawił Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej, Roman Kępski, wujek Andrzeja Waltza, próbował odzyskać kamienicę przy Noakowskiego 16 w złej wierze. W aktach odnaleziono wyrok skazujący Leona Kalinowskiego, szmalcownika od którego Kępski nabył prawa do nieruchomości. W związku z tym cała linia dziedziczenia oraz sama transakcja są w świetle prawa nieważne.

Większość wpływu w temacie generują profile medialne oraz te należące do przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Widoczne są także głosy poparcia dla strony rządzącej oraz prac komisji.

Większość wpisów w obrębie tego hashtaga to głosy popierające działania komisji weryfikacyjnej oraz te krytyczne wobec władz Warszawy.

#25LatPolsat

W Teatrze Wielki w Warszawie odbyła się gala z okazji 25-lecia istnienia telewizji Polsat. Na uroczystości pojawiło się wiele osób ze świata show-biznesu. Na wydarzeniu obecny był także prezydent Andrzej Duda.

Najwyższe zasięgi generowane były przez oficjalne konto Polsatu na Instagramie oraz inne profile kojarzone
z show-biznesem. Komentarze najaktywniejszych autorów to przede wszystkim relacje z imprezy oraz gratulacje dla stacji, choć pojawiły się także głosy nieco mniej przychylne.

#Rekonstrukcja

W związku z zaprzysiężeniem rządu premiera Mateusza Morawieckiego, hashtag #Rekonstrukcja ponownie uzyskał wysokie zainteresowanie internautów. Bieżące zmiany są kosmetyczne – Beata Szydło została ministrem bez teki, a Mateusz Morawiecki oprócz urzędu premiera pozostanie na stanowisku ministra rozwoju i finansów. Reszta składu bez zmian będzie sprawować swoje urzędy co najmniej do stycznia (według medialnych doniesień wtedy mają odbyć się poważniejsze roszady personalne).

Największe zasięgi w tym temacie generują profile medialne, a także te należące do komentatorów krytycznych wobec strony rządzącej.

Wpisy w obrębie tego hashtaga to w zdecydowanej większości komunikaty informacyjne. Pojawiają się także głosy poparcia dla nowego premiera, część internautów zwraca jednak uwagę na przedłużający się spektakl polityczno-medialny wokół całego wydarzenia.

Komentarz

Zainteresowanie kamienicą przy ul. Noakowskiego 16 nieco wzrosło. Hasło „25 lat Polsat” zanotowało wysoki skok popularności. Temat rekonstrukcji rządu ponownie zaczął przyciągać stosunkowo wysoki poziom uwagi internautów i wciąż dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here