Czwartek 6.10 został w dużej mierze zdominowany przez wydarzenia wokół prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Duże poruszenie wywołało także wkroczenie służb mundurowych do Centrum Praw Kobiet,
a oprócz tego sporym zainteresowaniem cieszyły się memy z wicepremierem Morawieckim w roli głównej.

#KomisjaWeryfikacyjna

Istnienie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nie narusza prawa – to decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego. Tym samym zarzuty prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz kierowane w stronę tego organu zostały oddalone. W związku z powyższym znacznie wzrosło zainteresowanie tą sprawą, a prezydent Warszawy, do tej pory uchylająca się od zeznawania przed komisją, coraz częściej jest przez różne podmioty publicznie wzywana do stawiennictwa.

Największy wpływ odnośnie tego tematu mają profile medialne. Stosunkowo wysokie zasięgi generuje także konto Patryka Jakiego.

Według zebranych danych, oprócz głosów poparcia dla prac komisji, sporo jest także negatywnych komentarzy w stronę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Widoczny jest także wzrost popularności hashtaga #HGW dotyczącego prezydent Warszawy.

Najwyższe zasięgi w związku z tym hasłem generują w ostatnich dniach profile medialne oraz te kojarzone
z partią rządzącą.

Również we wpisach opatrzonych tym hashtagiem przeważają komentarze nieprzychylne Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Policja w Centrum Praw Kobiet

4.10 do siedziby Centrum Praw Kobiet w Warszawie, a także do budynku Stowarzyszenia BABA w Zielonej Górze niespodziewanie wkroczyli funkcjonariusze służb mundurowych. Zażądali oni wydania dokumentów związanych z projektami, na które organizacje te otrzymały środku z Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2012-2015. Działania służb związane są z prawidłowością wydatkowania publicznych pieniędzy w dziesięciu organizacjach pozarządowych, które otrzymały środki z tego funduszu. Nie wszystkie dotyczą działalności na rzecz praw kobiet. Widoczny jest skok zainteresowanie w sieci obiema organizacjami.

#MorawieckiSings

W minionych dniach bohaterem memów stał się minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jego zdjęcie
z gitarą zrobione 29 sierpnia w studiu Radia Warszawa zyskało w sieci drugie życie – internauci zaczęli tworzyć obrazki zawierające w dowcipny sposób przerobione wersy polskich piosenek tak, aby dotyczyły działalności wicepremiera.

Oprócz profili medialnych wysokie zasięgi w tym temacie generują także internetowi komentatorzy.

Seria obrazków bardzo spodobała się internautom, a wielu z nich tworzyło także swoje wersje tego mema.

Komentarz

Hasło „komisja weryfikacyjna” zanotowało znaczny skok popularności.

Mateusz Morawiecki cieszy się stabilny poziomem zainteresowania internautów, które w ostatnich dniach wzrosło. Dominuje on w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here