Czwartek 4.01 upłynął stosunkowo spokojnie pod względem medialnego ruchu w sieci. Zainteresowanie społeczności internetowej,
w związku ze sprawą #Noakowskiego16, przyciągał hashtag #KomisjaWeryfikacyjna. Najnowsze doniesienia w temacie zarzutów wobec Stanisława Gawłowskiego przyniosły mu nieco popularności. Za sprawą pozwu skierowanego przeciw Zbigniewowi Ziobrze, umiarkowany poziom uwagi internautów przyciągała także była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Beata Morawiec.

#KomisjaWeryfikacyjna

Andrzej Waltz zdecydował się oddać w depozyt pieniądze uzyskane w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. #Noakowskiego16 (będzie mógł je odzyskać po ewentualnym korzystnym odwołaniu). Według ustaleń komisji, decyzje podjęte w sprawie tej nieruchomości były niezgodne z prawem. W środę do biura podawczego Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęła także deklaracja Dominiki Waltz-Komierowskiej, córki Hanny Gronkiewicz-Waltz, według której zobowiązuje się ona do zwrotu pieniędzy za nieruchomość.

Najwyższy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile informacyjne oraz te należące do przewodniczącego komisji, Patryka Jakiego.

Większość komentarzy w temacie w sposób pozytywny ocenia prace komisji.

Stanisław Gawłowski

Według czwartkowej wypowiedzi Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO podejrzanego o przyjmowanie łapówek, sprawa jest polityczna i miał na niej skorzystać Joachim Brudziński, który odciął w zdecydowany sposób odciął się od wypowiedzi Gawłowskiego. Zasięg
i wzmianki dla hasła „Gawłowski”:

Największe zasięgi w tej sprawie generowały profile informacyjne. Żywe dyskusje w temacie wpłynęły także na obecność w top wpływu profili kojarzonych zarówno z opozycją, jak i ze stroną rządową.

Internauci toczą w tym temacie gorące dyskusje. Widoczne są zarówno komentarze negatywne wobec strony rządzącej, jak i te krytykujące Platformę Obywatelską.

Beata Morawiec

Beata Morawiec, była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie odwołana z końcem listopada ubiegłego roku, skierowała do sądu w Warszawie pozew przeciwko Zbigniewowi Ziobrze. Domaga się ona przeprosin oraz zadośćuczynienia w kwocie 12 tys. złotych. Sytuacja ma związek
z zatrzymaniem dyrektorów krakowskich sądów przez CBA. Minister sprawiedliwości odwołał nie tylko ich, ale także prezes Sądu Okręgowego, dla której sytuacja ta uderza w jej dobre imię. Zasięg i wzmianki dla hasła „Morawiec”:

Największe zasięgi generowały profile informacyjne. Widoczna jest zarówno obecność profili krytycznych wobec rządu, jak i tych sprzyjających stronie rządowej.

Temat ten budzi żywe dyskusje polityczne internautów.

Komentarz

Hasło „komisja weryfikacyjna” uzyskało niewielki wzrost zainteresowania. Popularność Stanisława Gawłowskiego zauważalnie wzrosła
i dominował on w skali kraju. Warto zauważyć także wysoki skok zainteresowania osobą Beaty Morawiec, która uzyskała lokalną popularność w województwie małopolskim.