Hashtag #GermanDeathCamps niezmiennie uzyskuje coraz wyższe zasięgi. Wśród doniesień z minionego dnia, wysoką popularność uzyskały także informacje dotyczące postępowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji oraz wprowadzenia ograniczenia handlu w niedziele.

#KomisjaWeryfikacyjna

Według zeznań Justyny Wójcik, która była referentem w sprawie nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11, w warszawskim ratuszu istniały naciski na wydawanie 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie. Za tym poleceniem miała stać sama Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Najwyższe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne i rządowe. Widoczne były także głosy profili komentatorskich.

Większość wypowiedzi stanowiły komunikaty informacyjne oraz bieżące relacje z przebiegu przesłuchań.

Wysoką popularność uzyskały także hashtagi #Reprywatyzacja i #Skaryszewska11:

#ZakazHandlu

Prezydent Andrzej Duda podpisał dokument, według którego ograniczenie handlu w niedziele zacznie obowiązywać już od marca. W związku z powyższym, hashtag #ZakazHandlu odnotował zwyżkę zainteresowania.

Największe zasięgi w tej sprawie generowały profile opozycji (szczególnie te związane z Nowoczesną) oraz profile konserwatywno-liberalnej partii Wolność (kiedyś KORWiN). Widoczne były także głosy profili informacyjnych.

Temat ten budzi emocje internautów. Większość komentarzy wyrażała stanowisko negatywne wobec nakładanego ograniczenia.

#GermanDeathCamps

Kolejny dzień przyniósł jeszcze wyższą popularność hashtaga #GermanDeathCamps. Wiele wskazuje jednak na to, że medialna wrzawa wokół tematu zacznie się wyciszać. Za zaangażowanie w obronę dobrego imienia Polski, internautom podziękował prezydent Andrzej Duda.

W dyskursie, oprócz źródeł informacyjnych i rządowych, zwiększyła się przewaga profili o nieco bardziej konserwatywnej linii. Internauci
w dalszym ciągu nieustępliwie promowali ten hashtag.

Wśród najbardziej wpływowych autorów widoczne są zarówno głosy nieprzychylne stronie rządzącej, jak i te konserwatywne, większy rozgłos natomiast notowały pierwsze z wymienionych.

Komentarz

Widoczny jest wzrost zainteresowania hasłem „Skaryszewska 11”. Fraza „German Death Camps” utrzymuje się na stabilnym, stosunkowo wysokim poziomie popularności, który w ostatnim czasie nieco wzrósł. Najwięcej uwagi przyciągało jednak hasło „zakaz handlu”, które dominowało w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here