Wczorajszy dzień obfitował w kilka ważnych wydarzeń, które odbiły się szerokim echem także wśród internetowej społeczności.

#Krynica2017

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy wygenerowało wokół siebie kolosalny ruch w sieci już w pierwszym dniu trwania wydarzenia. Nagroda Człowieka Roku dla premier Beaty Szydło, czy spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Gruzji Giorgiem Margwelaszwilim i prezydentem Macedonii Gorge Iwanowem to wydarzenia warte odnotowania.

Największy wpływ w social media w tym temacie osiągnęły profile medialne oraz rządowe.

Oprócz ogromu przepływających informacji wydarzenie to zapisze się jako przyczynek do wielu ożywionych dyskusji – zarówno tych przychylnych stronie rządzącej, jak i krytykujących jej poczynania.

Warto też zwrócić uwagę na ogromny zasięg hasła bezpośrednio powiązanego z opisywanym, #ForumEkonomiczne.

Według zebranych danych w przypadku tego hashtaga najwięcej wpływu w temacie generują profile rządowe,
a wypowiedzi w sieci można określić jako raczej przychylne wobec władzy.

#MSPO17

Wczoraj w Kielcach rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. To jedna z największych imprez tego rodzaju w Europie. Obecni byli tam też minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i minister rozwoju
i finansów Mateusz Morawiecki. W czasie trwania MSPO podpisano 500 mln umowę z Fabryką Broni „Łucznik’ – Radom na dostarczenie 53 tyś sztuk karabinków „Grot”. Broń trafi do Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych. Macierewicz zapowiedział także, że modernizacja techniczna armii w najbliższych 14 latach pochłonie 550 mld złotych.

Najwięcej wpływu w tym temacie wygenerowały profil Ministerstwa Obrony Narodowej oraz inne
profile o tematyce wojskowej. Dużą popularność osiągnął także żart z podróży rządowej kolumny.

Wśród wpisów internautów dominuje praktyka podawania dalej informacji dotyczących tego wydarzenia.

#Łapiński

Spore zamieszanie wywołała także wypowiedź rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofa Łapińskiego. Skomentował on rzekome plotki o zmianach w składzie Rady Ministrów i zapowiedział, że jeżeli prezydent miałby takie oczekiwania, to na pewno przedstawiłby je prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że decyzje w tego rodzaju sprawach leżą w gestii premier.

Największy wpływ w tym temacie przypadł na profil Polskiej Agencji Prasowej oraz oficjalny profil prezydenta na Twitterze.

Dyskurs w sieci zdominowany jest przez głosy krytyczne wobec Łapińskiego.

Komentarz

W związku z niedawną wypowiedzią rzecznika prezydenta, Krzysztofa Łapińskiego, w sieci wzrosło zainteresowanie jego osobą.

Największe zainteresowanie jednak budzą dwa duże wydarzenia: Forum Ekonomiczne w Krynicy oraz Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. W skali kraju zdecydowanie popularniejsze jest drugie z nich.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.