6 dzień listopada upłynął pod znakiem trzech głównych informacji. Spore poruszenie wywołał artykuł
w tygodniku „Sieci prawdy”, w którym poruszono temat korupcji oraz porozumień niekorzystnych dla Polski
w kontekście umów z Rosją zawieranych przez Waldemara Pawlaka. Wysokie zainteresowanie przyciągały doniesienia o rozmowach na temat samorządności w Polsce w komisji sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego. Nie milkną także echa wokół sprawy niepowołanych przez #KRS asesorów sądowych.

Pawlak

Ustalenia tygodnika „Sieci prawdy” w sprawie negocjacji umów gazowych z Rosją zatrzęsły światem mediów. Według dziennikarzy Waldemar Pawlak miał podjąć działania na niekorzyść państwa polskiego, jako wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie potencjalnych nieprawidłowości. Zasięg i wzmianki dla hasła „Pawlak”:

Zasięg i wzmianki dla #Pawlak:

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga mają profile medialne.

W sieci rozgorzały żywe dyskusje. Według zebranych danych większość z nich odnosi się w sposób negatywny do osoby Waldemara Pawlaka w kontekście ostatnich doniesień.

Timmermans

Kolejna debata na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odnośnie praworządności w Polsce odbędzie się dopiero 15.11, ale w mediach już dziś temat ten wywoływał znaczne zainteresowanie. Rezolucja w tej sprawie ma zostać przyjęta dzień później. Za główną postać tego spektaklu uważany jest pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans. Zasięg dla hasła „Timmermans”:

Największe zasięgi w tym temacie generują profile informacyjne oraz popularne wypowiedzi autorów, zarówno proeuropejskich, jak i eurosceptycznych.

Sprawa ta niezmiennie wywołuje poruszenie wśród społeczności internetowej. Według zebranych danych przeważają wpisy krytyczne wobec postępowania instytucji europejskich.

#KRS

Nie milkną echa wokół zablokowania przez #KRS 265 nominacji młodych prawników na asesorów sądowych. Krajowa Szkoła Sądownictwa zapowiedziała wsparcie dla kandydatów. Potencjalny konflikt między Krajową Radą Sądownictwa, a ministerstwem sprawiedliwości wciąż narasta.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile informacyjne.

Według zebranych danych pojawia się sporo komentarzy negatywnych w stosunku do #KRS, ale część internautów zauważa także nieprawidłowości ze strony ministerstwa sprawiedliwości.

Komentarz

W ostatnich dniach temat #KRS ponownie zaczął zyskiwać popularność. Widoczne jest także zwiększone zainteresowanie hasłem „Timmermans”.

Hasło „Pawlak” zdobywa znaczną popularność i dominuje w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here