10.10.17 to jak co każdego miesiąca obchody związane katastrofą smoleńską. Sieć żyła także protestem medyków i aferą Amber Gold. Pojawiły się też głosy poparcia dla Piotra Misiło jako lidera Nowoczesnej.

#ProtestMedyków

Głównym tematem w sieci od kilku dni jest protest głodowy lekarzy rezydentów, którzy domagają się wyższych płac. W dniu wczorajszym #ProtestMedyków dotarł do największej liczby odbiorców.

Największy wpływ wśród autorów miał poseł #PO Bartosz Arłukowicz oraz sama PO za pośrednictwem kont Twitter.

Do najaktywniejszych autorów należeli sami zainteresowani – PR_OZZL również za pośrednictwem konta Twitter.

#AmberGold

W związku z trwającą komisją śledczą hasztag #AmberGold zanotował znaczny wzrost.

Autorem z największym wpływem jest tvp_info, najaktywniejsi to konta powstałe w związku ze sprawą, informujące o jej postępach.

#TeamMisiło

W związku z zapowiedzią Piotra Misiło, że będzie ubiegał się o fotel przewodniczącego partii jego zwolennicy stworzyli wspierającą go akcję hasztag – #TeamMisiło.

Do autorów z największym wpływem należały przede wszystkim profile medialne.

Miesięcznica smoleńska

Tematem, który uzyskał stosunkowo najmniejsze zainteresowanie w sieci była miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Zarówno #Miesięcznica i #Smoleńsk nie uzyskały zaskakująco wysokich zasięgów.

Jeżeli chodzi o geolokalizację to największe zainteresowanie tematem jest w województwie mazowiecki.

 

Komentarz:

W dniu wczorajszym protest lekarzy oraz nowe fakty ws. Amber Gold przyćmiły obchody kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Porównując zainteresowanie tematem w poprzednich miesiącach, w październiku znacząco spadło. Może to oznaczać wyciszanie się tematu w ogóle.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here