12 dzień października przyniósł kolejne wydarzenia związane z protestem lekarzy rezydentów, które odbiły się bardzo szerokim echem w sieci. Duże zainteresowanie przyciągał także transfer posła Łukasza Rzepeckiego do ugrupowania Pawła Kukiza, a punktem zapalnym wielu dyskusji stała się rezolucja Rady Europy odnośnie praworządności w Polsce.

#ProtestMedyków

Lekarze rezydenci wznowili protest głodowy. Wieczorne rozmowy medyków z rządem zakończyły się fiaskiem –na spotkaniu w KPRM obecni byli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz szefowa KPRM, Beata Kempa, ale zabrakło premier Beaty Szydło. Warunkiem jej obecności miało być zakończenie protestów. Zapowiedziano także rozpoczęcie prac zespołu eksperckiego powołanego w tej sprawie.

Największe zasięgi w tym temacie generują profile związane z opozycją oraz te należące do mediów.

Temat ten jest przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Według zebranych danych wiele komentarzy to głosy poparcia dla protestujących.

Wysokie poruszenie wywołał komentarz posłanki PiS Józefiny Hrynkiewicz, która w kontekście protestujących oraz potencjalnej możliwości ich wyjazdów zagranicę powiedziała na sali sejmowej „niech jadą”. Hasło to
w postaci hashtaga zyskało bardzo wysokie zasięgi.

Największy wpływ w kreowaniu tego tematu oprócz profili medialnych mieli politycy opozycji oraz publicyści
i komentatorzy wypowiadający się krytycznie wobec rządu.

W dyskusjach opatrzonych tym hashtagiem dominują głosy nieprzychylne stronie rządzącej.

Hasło „Hrynkiewicz” także wygenerowały warte odnotowania zasięgi w social media.

Widoczny jest znaczny wzrost zainteresowania hasłami „niech jadą” oraz „Józefina Hrynkiewicz”, ale w skali kraju w tym zestawieniu dominuje „protest medyków”.

Więcej w temacie protestu medyków można przeczytać tutaj.

Łukasz Rzepecki w Kukiz’15

Wykluczony z PiS poseł Łukasz Rzepecki znajdzie nowe miejsce w Kukiz’15. Transfer oficjalnie ma zostać ogłoszony na dzisiejszej wspólnej konferencji Rzepeckiego z Pawłem Kukizem. Hasło „Rzepecki” było stosunkowo popularne w social media.

Najwyższe zasięgi odnośnie tego tematu generują profile medialne.

Według zebranych danych oprócz komunikatów medialnych w tej sprawie pojawiają się także głosy poparcia dla Rzepeckiego oraz krytyka PiS.

Rezolucja Rady Europy

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję dotyczącą praworządności w pięciu państwach. Wśród nich znalazła się także Polska. Wezwanie do przywrócenia rządów prawa odbiło się szerokim echem
w sieci.

Największy wpływ w tym temacie generują profile medialne.

Ze zgromadzonych informacji wynika, że internauci negatywnie oceniają głosowanie polskich europosłów opozycji za przyjęciem rezolucji, choć pojawiają się także głosy krytyczne wobec rządu.

Komentarz

Zainteresowanie protestem lekarzy rezydentów utrzymuje się nie mniej więcej stałym poziomie. Widoczny jest skok popularności hasła „Rada Europy”.

W skali kraju jednak zdecydowanie dominował Łukasz Rzepecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here