12 dzień września pod względem ruchu medialnego w internecie przyniósł dwa główne tematy.

#Nawałnica

W emocjonalnym wystąpieniu na mównicy sejmowej Grzegorz Schetyna w mocnych słowach skrytykował reakcję rządu na sierpniowe nawałnice na pomorzu, kierując część wypowiedzi m.in. do ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem także w sieci.

W zestawieniu najwyższych zasięgów widoczne są profile opozycyjne, ale także rządowe – przeprowadzana jest na nich akcja informująca o działaniach związanych m.in. z niwelowaniem szkód po nawałnicach.

Według zebranych danych w dyskusjach w sieci dominują komentarze krytyczne wobec strony rządzącej.

W związku z tym tematem Grzegorz Schetyna zyskał znaczną popularność w social media.

#Adamowicz

O prezydencie Gdańska zrobiło się głośno w związku z jego przesłuchaniem przed komisją śledczą badającą sprawę Amber Gold. Paweł Adamowicz odpowiadał m.in. na pytania dotyczące jego rzekomych związków
z twórcą piramidy finansowej, Marcinem P.

Największy wpływ odnośnie tego hasła generowany jest przez profile medialne.

Temat ten budzi bardzo żywe dyskusje, a internauci są podzieleni – spora część odnosi się krytycznie w stronę prezydenta Gdańska, ale istnieje także grupa nieprzychylna wobec komisji.

Ruch wokół hasła #AmberGold jest niezmiennie wysoki.

Komentarz

Temat nawałnic przyciąga raczej niskie zainteresowanie internautów, widoczny jest natomiast skok popularności Grzegorza Schetyny.

W skali kraju zdecydowanie dominuje temat Pawła Adamowicza, z wyłączeniem województwa kujawsko-pomorskiego (terenów dotkniętych klęską nawałnic).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here