Medialny ruch w sieci w dniu 9.01 zdominowany został przez temat rekonstrukcji rządu oraz tematy pokrewne. Wysoki poziom zainteresowania uzyskał także Mateusz Morawiecki, także za sprawą spotkania z Jeanem-Claudem Junckerem w Brukseli.

#Rekonstrukcja

Hashtag #Rekonstrukcja, co oczywiste, uzyskał w dniu wczorajszym ogromny zasięg. Jednocześnie najprawdopodobniej jest to koniec medialnego życia tego tematu.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile o charakterze informacyjnym. Wśród najaktywniejszych autorów, oprócz profili już wspomnianych, zauważyć można liczne głosy zwolenników strony rządzącej, ale widoczne były również komunikaty opozycji.

Najpopularniejsi autorzy publikowali najczęściej komunikaty informacyjne.

#MuremZaMacierewiczem

Dymisja Antoniego Macierewicza pobudziła szczególnie żywe dyskusje internautów, zarówno tych sympatyzujących z PiS, jak i jego zaciekłych przeciwników.

Wśród najbardziej wpływowych autorów w obrębie tego tematu, zauważyć można zarówno głosy konserwatywne, przychylne Macierewiczowi, jak i te nieco bardziej stonowane lub nawet krytyczne wobec byłego już szefa MON.

Większość komentarzy w temacie jest zdecydowanie przychylna Antoniemu Macierewiczowi.

Całościowy zasięg i wzmianki dla hasła „Macierewicza”:

Mateusz Morawiecki

W związku z rekonstrukcją rządu oraz wizytą w Brukseli, gdzie premier spotkał się z Jeanem-Claudem Junckerem, Mateusz Morawiecki uzyskał wyraźny wzrost zainteresowania swoją osobą. Zasięg i wzmianki dla hasła „Mateusza Morawieckiego”:

Największe zasięgi w tym temacie uzyskiwały profile informacyjne. Widoczna jest także obecność profili przychylnych premierowi.

Internauci chętnie biorą udział w dyskusjach związanych z działaniami Mateusza Morawieckiego.

Komentarz

Antoni Macierewicz i Mateusz Morawiecki uzyskali wyraźny wzrost popularności, ale w skali kraju zdecydowanie dominował temat rekonstrukcji rządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here