Środa 11.09 przyniosła kilka informacji, które budziły bardzo wysokie zainteresowanie społeczności internetowej. W związku z przedstawieniem projektu tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej bardzo popularne było hasło #Reprywatyzacja. Nie milkną także echa wokół kolejnych przesłuchań przed komisją ds. #AmberGold. Wysokim zainteresowaniem w social media cieszyła się również opozycyjna akcja #CzasRozumu.

#Reprywatyzacja

W związku z przedstawieniem przez Patryka Jakiego opinii publicznej założeń ustawy mającej regulować kwestie reprywatyzacji nieruchomości, temat ten ponownie stał się głośny.

Zdecydowana większość wpływu w tym temacie generowana jest przez profile medialne.

Oprócz podawanych dalej doniesień medialnych widoczne są także głosy poparcia dla prac komisji weryfikacyjnej.

#AmberGold

W dniu wczorajszym przesłuchiwany przed komisją śledczą był między innymi były dominikanin, Jacek Krzysztofowicz, który utrzymywał bliskie kontakty z Marcinem P. i jego żoną. Podczas tego przesłuchania wypłynęły nowe, interesujące wątki w sprawie, jak choćby informacja o tym, że Marcin P. był zastraszany bronią palną, co wskazuje na jego powiązania z trójmiejskim światkiem przestępczym. Wiele wiadomości przyniosło także przesłuchanie Danuty Misiewicz, głównej księgowej Amber Gold.

Oprócz profili medialnych wysokie zasięgi generują także te bezpośrednio związane ze sprawą.

Według zebranych danych oprócz udostępnianych dalej informacji wpisy dotyczące tego tematu to bieżące komentarze (najczęściej przychylne wobec prac komisji) dotyczące sprawy.

#CzasRozumu

Wysoką popularnością w social media cieszyła się też akcja opozycji #CzasRozumu, której głównym tematem była szeroko pojęta krytyka obecnej władzy.

Największy wpływ w kreowaniu tego hashtaga miały profile publicystów oraz komentatorów kojarzonych
z krytycznym nastawieniem wobec strony rządzącej.

Według uzyskanych danych dyskurs w tym temacie zdominowany jest przez głosy negatywnie oceniające pracę rządu.

Komentarz

Zainteresowanie tematem reprywatyzacji od kilku dni utrzymuje stabilną tendencję wzrostową.

W skali kraju dominuje jednak temat afery Amber Gold. Hasło #CzasRozumu było popularne tylko w obrębie social media i nie wyszło poza nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here