Poniedziałek 2.10 był dniem obfitującym w medialne wydarzenia: faktem stało się przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet oraz 65 dla mężczyzn), w związku z dzisiejszymi protestami kobiet rosła popularność hashtaga #CzarnyWtorek, nie milkną także echa wokół sprawy posła Łukasza Rzepeckiego, a spora część wiadomości została zdominowana przez masakrę w Las Vegas.

#TwojaEmerytura

Rząd Beaty Szydło spełnił obietnicę wyborczą PiS i sprowadził wiek emerytalny do poprzedniego poziomu. Zmiana zaczęła obowiązywać już od 1.10.2017. W związku z tym wydarzeniem promowany hashtag #TwojaEmerytura zyskał znaczną popularność.

Zasięgi w tym temacie zostały zdominowane przez profile rządowe (szczególnie PremierRP).

Według zebranych danych większość wpisów opatrzonych tym hashtagiem to komunikaty informacyjne.

#CzarnyWtorek

W rocznicę tzw. Czarnego Poniedziałku (zeszłorocznych manifestacji związanych z projektem zakazu aborcji) odbywa się kolejny Ogólnopolski Strajk Kobiet. Organizatorki jako główne przedmioty protestu wskazują ograniczenia w dostępie do antykoncepcji awaryjnej oraz zamieszanie wokół finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro.

Według zebranych danych największy wpływ w temacie generują profile medialne oraz głosy opozycyjne.

Większość komentarzy odnośnie tego wydarzenia to głosy poparcia dla protestujących oraz komunikaty informacyjne.

#RzepeckiZwolnił

Nie milkną echa sprawy posła Rzepeckiego, któremu grozi wydalenie z PiS. Temat ten został już szerzej poruszony we wczorajszym komentarzu (kliknij, żeby przeczytać) widoczny jest natomiast wzrost popularności nowego hasła z nim związanego – #RzepeckiZwolnił. Dotyczy ono wypowiedzi Rzepeckiego, według której Jarosław Kaczyński nie realizuje programu partii, w związku z czym również powinien zostać z niej usunięty.

#LasVegas

Tragiczne wydarzenia w Las Vegas przyciągnęły ogromną uwagę internautów. 64-letni Stephen Paddock
z hotelowego okna strzelał z broni maszynowej w tłum zgromadzony na festiwalu muzyki country, po czym popełnił samobójstwo. Według najświeższych informacji zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało rannych. Liczby te mogą ulec zmianie. Obecnie nie ma informacji o motywach sprawcy. Jest to największa masakra z użyciem broni palnej w historii Stanów Zjednoczonych.

Największe zasięgi generują profile medialne.

Wpisy odnośnie tego wydarzenia to komunikaty informacyjne.

Komentarz

„Wiek emerytalny” i „Czarny Wtorek” to nowe tematy, które zdobywały sporą popularność w sieci. Zainteresowanie pierwszym z nich przeważa w skali kraju.

Zainteresowanie sprawą posła Łukasza Rzepeckiego zaczyna powoli spadać, choć dalej stoi na stosunkowo wysokim poziomie.

Zdecydowana większość ruchu w Internecie została jednak zdominowana przez wydarzenia w Las Vegas.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.