Czołowe wydarzenia medialne pierwszego dnia lutego w dalszym ciągu związane były z kwestią napięcia między Polską, a Izraelem. Spore zainteresowanie uzyskał hashtag #UstawaIPN. Wysokie poruszenie wywołał także wpis Donalda Tuska odnoszący się do tej sprawy. Nieco popularności uzyskał również Ryszard Czarnecki, który może utracić stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

#UstawaIPN

Nie milkną echa wokół przyjętego przez senat projektu zmian w ustawie o IPN. Temat ten, szczególnie w kontekście sporu o treść zapisów ustawy z Izraelem, budzi wiele emocji w polskich mediach. Wątpliwości w związku z wprowadzanymi zmianami wyrazili także politycy ukraińscy.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne. Część z nich jest nieprzychylna wobec strony rządzącej. Widoczne były także głosy konserwatywne. Najaktywniejsi autorzy wypowiadają się negatywnie o postępowaniu strony izraelskiej.

Większość popularnych wpisów w obrębie tego hashtaga stanowiły komunikaty informacyjne i materiały prasowe.

Hashtag #GermanDeathCamps wciąż zyskuje bardzo wysokie zainteresowanie, choć fala wzrostu jego popularności zatrzymała się.

Donald Tusk

Za sprawą kontrowersyjnego wpisu na Twitterze, Donald Tuska podgrzał atmosferę wokół kwestii zmian w ustawie o IPN.

Zasięg i wzmianki dla hasła „Donald Tusk”:

Największy wpływ w tym temacie miały profile medialne oraz te nieprzychylne wobec rządu. Widoczne były jednak także głosy konserwatywne.

Większość komentarzy internautów w negatywny sposób oceniała słowa Donalda Tuska.

Ryszard Czarnecki

Pokłosiem porównania przez Ryszarda Czarneckiego Róży Thun do szmalcowników, jest skierowanie do głosowania wniosku o odwołanie go
z funkcji Parlamentu Europejskiego przez przewodniczących tego organu. Według zapowiedzi samej zainteresowanej, złoży ona także pozew przeciwko Czarneckiemu i będzie domagać się zadośćuczynienia w kwocie 50 tys. złotych przekazanych na dwie organizacje – Dzieci Holokaustu i Forum Dialogu. Zasięg i wzmianki dla hasła „Ryszard Czarnecki”:

Największe zasięgi w temacie notowały profile informacyjne. Widoczne były także liczne głosy narodowe.

Temat ten budził emocje społeczności internetowej. Część komentarzy była nieprzychylna wobec Czarneckiego, ale widoczne były także wypowiedzi negatywnie oceniające działania Róży Thun.

Komentarz

Donald Tusk i Ryszard Czarnecki odnotowali zwyżkę popularności, natomiast w skali kraju największe zainteresowanie przyciągał temat ustawy o IPN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here