Doniesienia medialne z 7 dnia grudnia zdominowane były przez dwa wydarzenia: poranną debatę w sprawie konstruktywnego wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło (które zostało odrzucone) oraz jej wieczorną dymisję. Nowym premierem Rzeczpospolitej Polskiej zostanie dotychczasowy minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.

#WotumNieufności

Hashtag #WotumNieufności w dniu wczorajszym osiągnął wysoką popularność.

Zdecydowana większość wpływu w dystrybucji tego hashtaga zdominowana była przez profile opozycji. Najaktywniejszymi publikatorami komunikatów związanych z tym tematem były profile PO, które przejęły dyskurs w tym temacie.

#Rekonstrukcja

W związku z dymisją #PBS, hashtag #Rekonstrukcja osiągnął szczyt swojej popularności i przyciągał największe zainteresowanie internautów. Prawdopodobnie nie jest to jednak koniec tej akcji – przed nami oficjalne powołanie premiera Mateusza Morawieckiego oraz dalsze zmiany w rządzie zapowiadane na styczeń 2018.

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne, ale wśród nich znalazły się także te publicystyczne i krytyczne wobec rządu.

Oprócz komunikatów informacyjnych pojawiały się także gorące dyskusje internautów. Widoczna część z nich (także zwolenników PiS) krytycznie odnosiła się do wczorajszych wydarzeń oraz całego tematu rekonstrukcji.

#Szydło

Ustępująca ze stanowiska Beata Szydło uzyskała wysokie zainteresowanie społeczności internetowej.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga generowały profile informacyjne. Warto zauważyć także wysoką pozycję Jarosława Kuźniara.

Spora część najaktywniejszych autorów w sposób negatywny odnosiła się do postaci #PBS.

#Morawiecki

Hashtag #Morawiecki uzyskał wysoką popularność i pod tym względem wyprzedził hashtag #Szydło.

Największy wpływ w tym temacie miały profile medialne. Widoczny jest także głos oficjalnego profilu PiS, oraz jak w przypadku #Szydło, profil Jarosława Kuźniara.

Oprócz komunikatów informacyjnych i gratulacji dla nowego premiera, w sieci wybuchło także wiele gorących dyskusji, w których widoczne były również komentarze negatywne względem Morawieckiego.

Komentarz

„Wotum nieufności” zanotowało wysoki skok zainteresowania, którego poziom jednak systematycznie spada. Temat rekonstrukcji również uzyskał wysoką popularność.

Zainteresowanie osobą Beaty Szydło znacznie wzrosło, ale to Mateusz Morawiecki przyciągał najwięcej uwagi internautów i dominował w skali kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here