W minionym dniu wysokie zainteresowanie społeczności internetowej budził hashtag #4czerwca związany z rocznicą pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w Polsce. Od kilku dni umiarkowaną popularność osiągają informacje związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Nieco uwagi użytkowników sieci uzyskał również Bartosz Kownacki.

#4czerwca

W związku z rocznicą pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w powojennej Polsce, wczoraj w przestrzeni medialne pojawiały się liczne wiadomości oraz komentarze polityków dotyczące tego dnia. Część tego środowiska świętowała sukces ruchów solidarnościowych, nieco bardziej konserwatywne głosy natomiast zwracały uwagę na, ich zdaniem, zbyt kompromisowy charakter zmian.

W top wpływu przeważały źródła przychylne opozycji. Widoczny był jednak także głos poparcia dla partii rządzącej.

Temat ten budził emocjonalne spory polityczne wśród użytkowników social mediów.

Bartosz Kownacki

Poseł PiS Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w komisji śledczej ds. Amber Gold. Wydarzenie to jest pokłosiem głośnego romansu Pięty, który poskutkował jego zawieszeniem w prawach członka partii. Zasięg i wzmianki dla hasła „Kownacki”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także źródła konserwatywne oraz głos Beaty Mazurek.

W widocznych w sieci sporach politycznych przeważały opinie krytyczne wobec partii rządzącej.

Centralny Port Komunikacyjny

W ostatnim czasie rosło zainteresowanie Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. Inwestycja ta rozpatrywana była przez media jako cios dla lotniska Berlin Brandenburg, które od lat boryka się z problemami przeszkadzającymi w jego powstaniu. Mówi się także
o wygaszeniu istotnej roli lotniska Okęcie i przeniesienia nacisku na jego funkcję lokalną. Zasięg i wzmianki dla hasła „CPK”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne. Widoczny był także głos Patryka Jakiego.

W temacie tym pojawiły się liczne wpisy negatywne dotyczące wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego w tym kontekście. Widoczne były także spory polityczne oraz wymiany zdań o samej inwestycji.

Komentarz

Bartosz Kownacki uzyskał niewielki wzrost popularności. Zainteresowanie hasłem „CPK” utrzymywało się na przeciętnym poziomie. W skali kraju zdecydowanie dominowała fraza „4 czerwca”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here