Największe zainteresowanie użytkowników sieci w minionym dniu budziły sprawy związane z Sądem Najwyższym. Ponadprzeciętną popularność odnotował także temat Amnesty International. Oprócz tego nieco uwagi internauci poświęcali doniesieniom o zgodzie na zbadanie przez polską delegację wraku TU-154M.

Amnesty International

Przez upublicznienie przez dyrektor polskiej sekcji Amnesty International, Draginję Nadażdin, stanowiska organizacji krytycznego wobec polskiej władzy w związku z protestami pod Sejmem, temat ten zaczął zyskiwać w sieci znaczną popularność. Przypomniano archiwalny wywiad Rzeczpospolitej stawiający Nadażdin w nie do końca pozytywnym świetle. Omawiane doniesienia skrytykowała także m.in. Krystyna Pawłowicz. Zasięg i wzmianki dla hasła „Amnesty”:

Oprócz źródeł informacyjnych i dziennikarskich, w top wpływu widać zarówno komentatorskie profile liberalne, krytyczne wobec strony rządzącej, jak i głosy konserwatywne i/lub przeciwne opozycji.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o umiarkowanie wysokim natężeniu.

Wrak TU-154M

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zgodził się na oględziny wraku prezydenckiego TU-154M przez polskich prokuratorów i ekspertów. Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące składu polskiej delegacji oraz planowanego terminu wizyty. Wydarzenie to jest rozpatrywane jako przełom w relacjach polsko-rosyjskich. Zasięg i wzmianki dla hasła „Smoleńska”:

Najwyższe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne i dziennikarskie. Widoczne były także głosy krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o przeciętnym natężeniu.

Sąd Najwyższy

W poniedziałek mija termin zgłaszania kandydatur na członków Sądu Najwyższego. Chęć zasiadania w izbie wyraziło 148 kandydatów. Obecnie ich personalia są nieznane – według rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, na upublicznienie ich danych osobowych nie pozwala unijne rozporządzenie RODO. Zasięg i wzmianki dla hasła „Sądu Najwyższego”:

Największe zasięgi osiągały profile informacyjne oraz źródła krytyczne wobec partii rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były gorące spory polityczne.

Komentarz

Najwyższy skok zainteresowania odnotował temat Amnesty International, jednak w żadnym z regionów nie uzyskał on najwyższych wyników. W województwach warmińsko-mazurskim i małopolskim dominował temat Smoleńska, natomiast w skali całego kraju najpopularniejszym tematem był Sąd Najwyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here