W minionym dniu za sprawą swoich wypowiedzi medialnych najwyższe zainteresowanie społeczności internetowej generował prezydent Andrzej Duda. Stosunkowo wysoką popularność uzyskał również marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Nieco uwagi internautów przyciągał także Zbigniew Maj.

Andrzej Duda

Prezydent w ostatnich dniach gości w Stanach Zjednoczonych. W czwartek podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ mówił m.in.
o wsparciu prawa dla szukających sprawiedliwości, także w kwestiach takich jak rekompensaty za straty historyczne, czy badania współczesnych katastrof lotniczych (nawiązując tym samym do katastrofy pod Smoleńskiem). Nieco poruszenia wywołał fakt, że Andrzej Duda nie spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Według oficjalnych doniesień, wizyta prezydenta Polski miała inny cel i nie zawierała takiego spotkania w planie. Duda skomentował także słowa Donalda Tuska, który wyraził się krytycznie wobec Trumpa i relacji na linii Europa – USA. Według prezydenta Polski, wypowiedź Tuska należy rozpatrywać w kontekście europejskim – według Dudy na dzień dzisiejszy nie jest on polskim politykiem. Zasięg i wzmianki dla hasła „Andrzej Duda”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczny był także profil przychylny prezydentowi.

Oprócz komunikatów informacyjnych i dyskusji na tematy polityczne, widoczne były też komentarze przychylne Andrzejowi Dudzie.

Marek Kuchciński

W ostatnim czasie poruszenie wywołała również informacja o zakazie opuszczania budynku dla dwóch protestujących niepełnosprawnych, który przypisywany jest Markowi Kuchcińskiemu. Według wczorajszego wpisu marszałka Sejmu, niepełnosprawni są obecnie wykorzystywani do gry politycznej i eskalowania napięcia. Mówił także o medialnym show. Jednocześnie poinformował też, że rząd pracuje nad rozwiązaniami dla osób potrzebujących wsparcia. Zasięg i wzmianki dla hasła „Kuchcińskiego”:

W top wpływu przeważały źródła przeciwne partii rządzącej.

W politycznych dyskusjach w tym temacie przeważały opinie negatywne względem PiS oraz samego marszałka Sejmu.

Zbigniew Maj

Były Komendant Główny Policji Zbigniew Maj w środę wieczorem usłyszał łącznie 10 zarzutów dotyczących przestępstw urzędniczych. Zarzuty otrzymali też byli dyrektorzy łódzkiej i poznańskiej Delegatury CBA. Sam zainteresowany zgodził się na publikację swojego wizerunku. Zarzuca mu się przede wszystkim informacji o czynnościach operacyjnych nieuprawnionym osobom. Zasięg i wzmianki dla hasła „Zbigniew Maj”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także źródła przeciwne partii rządzącej.

W temacie tym widoczne były przede wszystkim spory o podłożu politycznym.

Komentarz

W ostatnich dniach największe zainteresowanie przyciągał Zbigniew Maj. Tematy z nim związane dominowały w północno-zachodniej Polsce. Popularność Marka Kuchcińskiego była stosunkowo niewielka. Andrzej Duda przyciągał umiarkowaną uwagę internautów, ale dominował
w większości regionów kraju.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here