Największe zainteresowanie w ubiegłym dniu wygenerował hashtag związany z konferencją Impact’18 odbywającą się w Krakowie. Wysoką popularność uzyskały również ostatnie wypowiedzi Fransa Timmermansa i Bronisława Komorowskiego.

#Impact18

W dniach 13-14 czerwca w Krakowie odbywa się konferencja Impact’18, której tematem przewodnim jest przyszłość gospodarki opartej
o rewolucję cyfrową. Na wydarzeniu obecny był m.in. premier Mateusz Morawiecki, który mówił o rozwoju polskiej myśli technicznej oraz chęci inwestycji w rozwój i naukę, wskazując też na fundusz PFR Ventures oraz program GovTech Polska.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne (w tym także te związane z tematyką biznesową), profil wydarzenia oraz oficjalne profile rządowe.

W obrębie tego hashtaga przeważały komunikaty informacyjne związane z przebiegiem konferencji.

Frans Timmermans

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zyskał wysokie zainteresowanie dzięki ostatnim wypowiedziom w kontekście sprawy Polski. Według Timmermansa, Komisja zawnioskowała o wysłuchanie Polski, co stanowi kolejny krok w procedurze związanej z praworządnością. Mówił on też o braku wystarczającej uwagi poświęconej zaleceniom KE. Oprócz tego, podczas debaty związanej ze sprawą, wiceprzewodniczący zapowiadając swoją wizytę w Polsce przejęzyczył się mówiąc, że jedzie do Moskwy kontynuować dialog z polskim rządem. Mimo, że Timmermans szybko się poprawił, jego słowa zostały zauważone przez media i internautów. Zasięg i wzmianki dla hasła „Timmermans”:

Oprócz profili informacyjnych, w top wpływu widoczne były zarówno źródła konserwatywne i prorządowe, jak i te krytyczne wobec strony rządzącej.

W temacie tym dominowały spory polityczne. Widoczne były także wpisy krytyczne wobec linii przyjętej przez obecny rząd.

Bronisław Komorowski

Były prezydent w swoich wypowiedziach otwarcie namawiał do zlekceważenia pomysłu referendalnego Andrzeja Dudy. Komorowski zarzucał mu m.in. brak realizacji roli strażnika konstytucji oraz jej łamanie. Mówił on także o swoich planach na przyszłość, w których być może znajdzie się kandydatura w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zasięg i wzmianki dla hasła „Komorowski”:

Oprócz źródeł krytycznych wobec strony rządzącej, w top wpływu widoczne były także profile konserwatywne i narodowe.

W obrębie tego tematu widoczne były dyskusje i ostre wymiany zdań odnośnie bieżącej sytuacji politycznej.

Komentarz

Konferencja Impact’18 uzyskała bardzo wysoki skok zainteresowania i była tematem dominującym w południowej części kraju, a także
w województwie mazowieckim. Najwyższy skok popularności odnotował Frans Timmermans, który przyciągał najwięcej uwagi społeczności internetowej w środkowej i zachodniej części kraju. Choć zainteresowanie osobą Bronisława Komorowskiego w ostatnim czasie plasowało się na umiarkowanym poziomie, dominował on w większości regionów kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here