W minionym dniu, za sprawą swoich wypowiedzi medialnych, umiarkowanie wysokie zainteresowanie społeczności internetowej przyciągali Kornel Morawiecki i Rafał Trzaskowski. Nieco uwagi użytkownicy sieci poświęcili także Świętu Wojska Polskiego.

Kornel Morawiecki

Wypowiedź marszałka seniora w wywiadzie dla Rzeczpospolitej o nastawianiu przez media większości Polaków przeciwko Rosji oraz potrzebie zwycięstwa w wyborach, by zmienić media na służebne społeczeństwu, spotkała się z wyraźnym odzewem. Zasięg i wzmianki dla hasła „Kornel Morawiecki”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne oraz te krytyczne wobec partii rządzącej.

Wśród wypowiedzi internautów, dominowały słowa krytyki pod adresem Kornela Morawieckiego.

Rafał Trzaskowski

W ostatnim czasie kandydat PO na urząd prezydenta Warszawy w ostrym tonie wypowiadał się o partii rządzącej, zarzucając jej m.in. niszczenie społeczeństwa, łamanie praw obywatelskich, spustoszenie w edukacji, zdrowiu, przyrodzie, zabudowie miast, a także rozbudzanie faszyzmu. W mediach pojawiają się także informacje o topniejącej sondażowej przewadze Trzaskowskiego nad Patrykiem Jakim. Zasięg
i wzmianki dla hasła „Trzaskowski”:

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim źródła informacyjne i dziennikarskie. Pojawił się także głos krytyczny wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były podawane dalej komunikaty informacyjne, a także żywe spory polityczne.

Święto Wojska Polskiego

W sieci zaczęły pojawiać się informacje o tegorocznym Święcie Wojska Polskiego. 15 sierpnia odbędzie się Wielka Defilada Niepodległości. Przemarsz odbędzie się na nowej trasie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zgrupowanie formacji wojskowych będzie miało miejsce na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do Mostu Gdańskiego. Uroczystości będą trwały od 13:00 do 15:00 i rozpoczną na skrzyżowaniu z ul. Sanguszki, a zakończą na skrzyżowaniu z ul. Karową. Tego dnia prezydent Andrzej Duda wręczy także 11 nominacji generalskich. Zasięg i wzmianki dla hasła „Wojska Polskiego”:

Największe zasięgi osiągały profile informacyjne. Widoczne były także profile związane z PiS oraz źródła dotyczące tematyki wojskowej.

W obrębie tego tematu widoczne były komunikaty informacyjne, a także spory polityczne o umiarkowanym natężeniu.

Komentarz

Kornel Morawiecki odnotował umiarkowany wzrost popularności. Największe zainteresowanie budziły hasła „Rafał Trzaskowski” i „Święto Wojska Polskiego”. W obu przypadkach rezultaty kształtowały się podobnie, choć mimo nieco wyższej popularności drugiego z wymienionych haseł, to Rafał Trzaskowski dominował w większości regionów kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here