W związku z wczorajszą konferencją prasową PiS, na której ujawniono, że kandydatem tej partii na stanowisko prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki, wyraźnie wzrosło zainteresowanie konkurującymi ze sobą w stolicy politykami. Zainteresowanie tematem protestu rodziców
i opiekunów osób niepełnosprawnych, który odbywa się w Sejmie nieco spadło, ale wciąż plasowało się na bardzo wysokim poziomie.

#PatrykJaki

W związku z oficjalnym potwierdzeniem kandydatury Patryka Jakiego w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy, wzrosło zainteresowanie jego osobą. Zasięg i wzmianki dla hasła „Patryk Jaki”:

Największy zasięg w tym temacie uzyskał nieoficjalny profil popierający kandydaturę Patryka Jakiego. Widoczne były także źródła informacyjne oraz nieprzychylne partii rządzącej.

W obrębie tego tematu, oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były liczne głosy poparcia dla tej kandydatury.

Rafał Trzaskowski

W związku z oficjalnym oficjalnym ogłoszeniem rywala Rafała Trzaskowskiego, sam zainteresowany również zwiększył swoją aktywność, co znalazło odbicie w osiąganych przez niego wynikach (choć były one znacznie niższe niż w przypadku Jakiego). Zasięg i wzmianki dla hasła „Rafał Trzaskowski”:

W top wpływu najbardziej widoczne były profile związane z PO, a także te krytyczne wobec rządu.

W obrębie tego tematu widoczne były dyskusje odnośnie spraw stolicy. Widoczne były także komunikaty informacyjne, głosy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego oraz dyskusje na tematy polityczne.

Protest niepełnosprawnych

Choć temat protestu opiekunów osób niepełnosprawnych toczącego się w sejmowych korytarzach wciąż osiąga bardzo wysokie zainteresowanie, jego życie medialne powoli dobiega końca i można założyć, że szczyt jego popularności już minął.

Oprócz profili informacyjnych, w obrębie tego tematu dominowały źródła krytyczne wobec strony rządzącej.

Większość wpisów dotyczyła przebiegu protestów, a także bieżącej sytuacji politycznej. Widoczne były także głosy poparcia dla protestujących.

Komentarz

Rafał Trzaskowski uzyskał przeciętny wzrost zainteresowania, Patryk Jaki natomiast uzyskał bardzo wysoką popularność i dominował w skali kraju. Hasło „protest niepełnosprawnych” utrzymuje się na mniej więcej tym samym, umiarkowanym poziomie przyciąganej uwagi.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here