Ostatniego dnia czerwca wysokie zainteresowanie budziła zagadkowa śmierć Pawła Chruszcza, radnego z Głogowa. Wysoką popularność uzyskał również hashtag #Procesja związany ze świętem Bożego Ciała. Oprócz tego umiarkowaną uwagę społeczności internetowej przyciągał żartobliwy hashtag #TrzaskowskiStyle skierowany w kandydata na prezydenta Warszawy.

Paweł Chruszcz

Ciało głogowskiego radnego znaleziono w czwartek po południu powieszone w lesie. Przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok. Paweł Chruszcz był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Stowarzyszenia Endecja, oraz bratem posła Sylwestra Chruszcza (Wolni
i Solidarni). Niektóre media podają, że radny w ostatnim czasie czuł się szykanowany, co mogło mieć związek z jego działalnością – niedawno ujawnił on aferę dotyczącą jednego z prywatnych przedszkoli w Głogowie i faktu, że wykup budynku za 900 tys. zł rozłożono na raty na 5 lat. Według nieoficjalnych informacji sprawą ma zająć się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zasięg
i wzmianki dla hasła „Paweł Chruszcz”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągali politycy prawicy oraz źródła informacyjne.

Temat ten budzi żywe emocje internautów. Zdecydowana większość z nich nie wierzy w samobójstwo radnego.

#Procesja

Episkopat zachęcał do tworzenia zdjęć i filmów w czasie uroczystości związanych ze świętem Bożego Ciała oraz zamieszczania ich w sieci
z hashtagiem #Procesja. Ostatecznie można mówić o powodzeniu tej akcji – liczba wzmianek oraz wskaźnik zasięgu odnotowały wysoki pułap.

Największe zasięgi generowały źródła informacyjne (także te związane z kościołem).

W obrębie tego hashtaga, oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były także żywe dyskusje światopoglądowe. Wysoką liczbę wpisów stanowiły także posty uczestniczące w akcji, zawierające materiały z nią związane.

#TrzaskowskiStyle

Pod wpływem fragmentu wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, według której projekt Centralnego Portu Lotniczego nie ma sensu ze względu na fakt, że za dwa lata powstanie lotnisko w Berlinie, internauci uruchomili prześmiewczą akcję skierowaną w kandydata PO na prezydenta Warszawy.

Największy zasięg w tym temacie uzyskał Patryk Jaki. W czołówce widoczne były także źródła konserwatywne i narodowe.

Oprócz wpisów żartobliwych wobec kandydata PO, widoczna była również dyskusja dotycząca wykorzystania w akcji zaledwie fragmentu wypowiedzi.

Komentarz

Zainteresowanie sprawą Pawła Chruszcza osiągnęło przeciętny pułap. Rafał Trzaskowski przyciągał niewielkie zainteresowanie internautów. Akcja #TrzaskowskiStyle nie była widoczna poza social media. Największą popularność odnotowało hasło „procesja”, które zdecydowanie dominowało w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here