W minionym dniu największe zainteresowanie przyciągał protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, który wciąż toczy się na sejmowych korytarzach. Stosunkowo wysoką popularność uzyskał też Rafał Trzaskowski. Nieco uwagi internautów przyciągała też rodzina Czartoryskich.

Protest niepełnosprawnych

Rodzice osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie od 21 dni. Dziś zaapelowali oni o spotkanie z politykami PiS, zapowiedzieli jednak, że nie będą brać udziału w rozmowach za zamkniętymi drzwiami. Zasięg i wzmianki dla hasła „niepełnosprawnych”:

Oprócz profili informacyjnych, w top wpływu widoczne są liczne źródła krytyczne wobec partii rządzącej. Wysoki zasięg uzyskuje również profil RON.

W dyskusjach przeważały wymiany zdań o postulatach protestujących, a także spory polityczne.

Rafał Trzaskowski

Kandydat PO na urząd prezydenta Warszawy przyciągał w ostatnim czasie zainteresowanie mediów, głównie dzięki swoim wypowiedziom. Oprócz komunikatów typowych dla kampanii wyborczej, uwagę społeczności internetowej przykuła też jego niewiedza w związku
z Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Zasięg i wzmianki dla hasła „Trzaskowski”:

Największe zasięgi w tym temacie zdobywały profile informacyjne. Widoczne były też profile nieprzychylne partii rządzącej, a także głos Patryka Jakiego.

Najwięcej wypowiedzi publikowali internauci nieprzychylny Rafałowi Trzaskowskiemu. Widoczne były także spory polityczne.

Czartoryscy

Fundacja Książąt Czartoryskich w oficjalnym komunikacie zdementowała chęć przejęcia pałacu w Sieniawie. Zamieszanie ma związek
z uznaniem nieruchomości za przejętą przez skarb państwa niezgodnie z prawem. Procedura badająca przejęcie pałacu została wszczęta na prośbę Adama Karola Czartoryskiego, który jest jego spadkobiercą. Zasięg i wzmianki dla hasła „Czartoryskich”:

Top wpływu zostało zdominowane przez profile nastawione krytycznie wobec partii rządzącej.

Oprócz komunikatów informacyjnych, w obrębie tego tematu widoczne były wypowiedzi krytyczne wobec Fundacji Czartoryskich oraz spory polityczne.

Komentarz

Frazy „Rafał Trzaskowski” i „Czartoryscy” uzyskały w minionym dniu umiarkowany skok zainteresowania. Popularność tematu „protest niepełnosprawnych” jest stabilna i zdecydowanie dominuje w skali kraju. Warto zwrócić również uwagę na przewagę Rafała Trzaskowskiego w województwie mazowieckim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here