Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych niezmiennie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie zainteresowania. Stosunkowo wysoką popularność uzyskał również Zbigniew Maj. Nieco uwagi społeczności internetowej przykuwał także nowy sondaż Kantar Public.

Protest niepełnosprawnych

Podwyższone zainteresowanie tematem w dniu wczorajszym wywołała wizyta Lecha Wałęsy na sejmowych korytarzach, gdzie wciąż protestują rodzicie i opiekunowie osób niepełnosprawnych, wraz ze swoimi dziećmi. W sieci pojawiły się także informacje o możliwości usunięcia protestujących z Sejmu, ale wiadomości te zostały szybko zdementowane przez rzecznik rządu Joannę Kopcińską. Miałoby to mieć związek z nadchodzącym posiedzeniem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Protest trwa już 35 dzień. Zasięg i wzmianki dla hasła „niepełnosprawnych”:

Oprócz profili informacyjnych, w top wpływu zaobserwować można było głosy przeciwne partii rządzącej. Widoczny był również profil RON.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim emocjonalne spory polityczne. Wyraźna część wpisów odnosiła się w sposób negatywny do partii rządzącej.

Zbigniew Maj

Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku do prokuratora generalnego dotyczącego możliwości popełnienia przestępstwa przez CBA w sprawie byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Chodzi o propozycję, według której jeden z funkcjonariuszy miał zaproponować oskarżonemu złagodzenie zarzutów w zamian za obciążenie jednego z ministrów PO-PSL. Zasięg i wzmianki dla hasła „Zbigniew Maj”:

Oprócz profili informacyjnych, w top wpływu pojawiły się również profile nieprzychylne stronie rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były dyskusje polityczne w kontekście zatrzymania Zbigniewa Maja.

Sondaż Kantar

Według najnowszego sondażu Kantar Public, notowania PiS nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego miesiąca – partia rządząca może liczyć na około 36% poparcia. PO uzyskałoby 22% głosów, SLD 6%, a Kukiz’15 5%. Warto odnotować też, że według tego badania pod progiem wyborczym znalazłyby się PSL i Nowoczesna. Zasięg i wzmianki dla hasła „Kantar”:

Zasięgi w tym temacie generowały głównie profile informacyjne.

Oprócz podawanych dalej komunikatów informacyjnych, w sieci pojawiały się dyskusje odnośnie wyników prezentowanych w najnowszym sondażu.

Komentarz

Protest niepełnosprawnych wciąż utrzymuje się na mniej więcej stabilnym, umiarkowanym poziomie zainteresowania. Hasło „Kantar” przyciągało raczej niewielką uwagę społeczności internetowej. Popularność Zbigniewa Maja ponownie wzrosła i dominował on w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here