W minionym dniu najwyższe zainteresowanie budziły informacje związane z akcją ratunkową w kopalni Zofiówka. Wysoką popularność uzyskał również Ryszard Petru. Nieco uwagi społeczności internetowej przyciągały też przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold.

Ryszard Petru

Były lider Nowoczesnej, który w ostatnim czasie opuścił szeregi swojej partii, w minionych dniach przyciągał wysokie zainteresowanie społeczności internetowej. Według najświeższych informacji, po wyborach samorządowych Ryszard Petru zamierza wystartować z nowym projektem politycznym. W mediach pojawia się także temat długów Nowoczesnej, od których uciekł opuszczając partię. Zasięg i wzmianki dla hasła „Petru”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne.

Oprócz komunikatów informacyjnych widoczne były też wpisy krytyczne wobec postaci Ryszarda Petru, a także jego byłego już ugrupowania.

#Zofiówka

W kopalni Zofiówka dobiegła końca akcja ratunkowa. Po 11 dobach dziś w nocy udało się zidentyfikować i wydobyć na powierzchnię ciało ostatniego z zaginionych górników. W akcję zaangażowanych było około 2,5 tysiąca osób. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział specjalne renty dla rodzin poszkodowanych.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga osiągały profile informacyjne.

Wśród wypowiedzi dominowały komunikaty informacyjne i słowa wsparcia dla rodzin górników.

#AmberGold

Przed komisją śledczą stawił się m.in. Krzysztof Bondaryk – były szef ABW. Nie pamiętał on jednak wielu istotnych dla sprawy szczegółów. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann pytała także dlaczego zatajono przed posłami i społeczeństwem fakt, że służby interesowały się spółką już w 2011 roku. Bondaryk twierdził natomiast, że działania ABW rozpoczęły się dopiero w 2012 roku, a do tego momentu nie posiadał on żadnych informacji w temacie Amber Gold.

W top wpływu, oprócz profili informacyjnych (w tym tych związanych bezpośrednio ze sprawą), widoczny był również głos oficjalnego profilu PiS, a także profili związanych z opozycją.

Wśród wypowiedzi dominowały przede wszystkim komunikaty informacyjne, a także relacje i bieżące komentarze z prac komisji.

Komentarz

Zainteresowanie osobą Ryszarda Petru jest stosunkowo niewielkie. Popularność hasła „Amber Gold” delikatnie wzrosła.

W skali całego kraju zdecydowanie dominował temat kopalni Zofiówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here