Najwyższe zainteresowanie medialne w 24. dniu kwietnia uzyskał temat protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Stosunkowo wysoką popularność uzyskały również: sprawa nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11, w związku z którą dwóm osobom postawiono zarzuty oraz tzw. ustawa 477.

Skaryszewska 11

We wtorek rano, na polecenie prokuratury, policja zatrzymała dwie osoby w związku z nieprawidłowościami w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11. Zatrzymani zostali: Tomasz Sz., który od 2015 roku posiadał prawo użytkowania wieczystego do tej nieruchomości oraz radca prawny Przemysław S., który w toku postępowania był kuratorem rzekomo nieobecnych trzech osób. Grozi im do 10 lat więzienia. Zasięg i wzmianki dla hasła „Skaryszewskiej”:

Oprócz profili informacyjnym, w top wpływu widoczny był także głos Patryka Jakiego.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim wpisy o charakterze informacyjnym.

Ustawa 447

Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła ustawę dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu, które nie otrzymały zadośćuczynienia. Według słów ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, Polska nie ma się czego obawiać, choć niektóre zapisy budzą pewne zastrzeżenia (m.in. w sprawie nierównego traktowania Polaków i polskich Żydów). Wątpliwości budzi również pojęcie tzw. własności bezspadkowej, o którą potencjalnie będą mogły ubiegać się podmioty żydowskie pozbawione bezpośredniego związku z ofiarami Holokaustu. Zasięg i wzmianki dla hasła „477”:

Największe zasięgi, oprócz profili dziennikarskich i informacyjnych, osiągały profile o charakterze patriotycznym i narodowym.

Oprócz komunikatów informacyjnych, w dyskursie widoczne były obawy polskich internautów przed rzeczywistą realizacją zapisów ustawy,
a także krytyka działań  społeczności żydowskiej.

Protest niepełnosprawnych

Protest w sejmowych korytarzach wciąż trwa. Dziś zorganizowany został również ogólnopolski protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, który manifestuje także przed Sejmem. Medialne zainteresowanie tematem wciąż wzrastało. Zasięg i wzmianki dla hasła „niepełnosprawnych”:

Największe zasięgi odnotowały profile informacyjne oraz te krytyczne wobec strony rządzącej.

W tym temacie toczą się żywe dyskusje polityczne i światopoglądowe. Widoczne są także wypowiedzi krytyczne względem obecnego rządu.

Komentarz

Hasło „Skaryszewska 11” odnotowało niewielki wzrost zainteresowania w minionym dniu. „Protest niepełnosprawnych” wciąż utrzymuje się na stałym poziomie popularności i dominował on w większości regionów kraju. Najwięcej uwagi przyciągała jednak „ustawa 477”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here