Największe zainteresowanie w minionym dniu budziło ukaranie posła PO Sławomira Nitrasa przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. W ostatnim czasie popularność zdobywa także Patryk Jaki. Nieco uwagi społeczności internetowej uzyskał również hashtag #PaliwoPlus.

Sławomir Nitras

Poseł Platformy Obywatelskiej przez trzy miesiące będzie otrzymywał połowę pensji parlamentarzysty, a także zakazano mu wyjazdu do Turcji z misją obserwacyjną tamtejszych wyborów prezydenckich i parlamentarnych Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Powodem ukarania Sławomira Nitrasa miało być jego niewłaściwe zachowanie w Sejmie. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek jest to efekt zakłócania wystąpienia premiera przez posła. Zasięg i wzmianki dla hasła „Nitras”:

Oprócz głosów krytycznych wobec partii rządzącej, największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne.

Internauci toczyli zażarte dyskusje polityczne.

Patryk Jaki

O kandydacie PiS na urząd prezydenta Warszawy zrobiło się ostatnio głośno ze względu na próbę zakłócenia jego spotkania wyborczego,
z którego Patryk Jaki wyszedł obronną ręką. Dziś ukazała się także sonda, według której w opinii 62% respondentów Jaki powinien zrezygnować z przewodnictwa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Zasięg i wzmianki dla hasła „Patryk Jaki”:

W top wpływu widoczne były liczne źródła krytyczne wobec strony rządzącej.

W obrębie tego tematu widoczne były głównie spory polityczne dotyczące kampanii wyborczej w Warszawie.

#PaliwoPlus

W związku z uchwaleniem przez Sejm ustawy biokomponentach i biopaliwach ciekłych, której jednym z efektów jest wprowadzenie tzw. opłaty emisyjnej, opozycja rozpoczęła promocję akcji hashtag #PaliwoPlus.

W top wpływu widoczne były jedynie profile opozycji oraz te krytyczne wobec obecnego rządu.

W obrębie tego hashtaga dominowały komunikaty promujące tę akcję oraz opinie krytyczne względem strony rządzącej.

Komentarz

Hasło „paliwo plus” uzyskało niewielkie zainteresowanie internautów – jest to akcja promowana głównie w social media. Sławomir Nitras uzyskał umiarkowany wzrost popularności. W skali kraju zdecydowanie dominował Patryk Jaki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here