Zdecydowanie największe zainteresowanie opinii publicznej w dniu wczorajszym budziła kontrowersyjna wypowiedź prezydenta Izraela Re’uwena Riwlina. Stosunkowo wysoki poziom uwagi uzyskał także Stanisław Gawłowski. Oprócz tego, nieco zainteresowania otrzymał Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Stanisław Gawłowski

Dziś odbywa się przesłuchanie Stanisława Gawłowskiego w prokuraturze w Szczecinie. Wczoraj Sejm wyraził zgodę na jego zatrzymanie
i tymczasowy areszt. Według posła PO, nie ma żadnych podstaw, aby otrzymał on zarzuty lub został zatrzymany. Zasięg i wzmianki dla hasła „Gawłowski”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także głosy nieprzychylne stronie rządzącej, oraz wpisy Romana Giertycha, który pełni funkcję obrońcy Stanisława Gawłowskiego.

Wśród dyskusji na bieżące tematy polityczne, były widoczne zarówno komentarze negatywne względem partii rządzącej, jak i te krytycznie oceniające Stanisława Gawłowskiego.

Prezydent Izraela

W „Marszu Żywych” odbywającym się w Oświęcimiu, wzięły udział oficjalne delegacje Polski i Izraela. Odbyło się tam również spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Re’uwenem Riwlinem. Każdy z nich miał także swoje przemówienie. Wokół tego spotkania narosły liczne kontrowersje, które dotyczą rzekomych słów prezydenta Izraela, w których miał on potwierdzić, że Polacy ratowali Żydów w czasach II Wojny Światowej, ale jednocześnie zawrzeć informację o udziale Polski w Holokauście. Andrzej Duda zaprzeczył wystąpieniu tej okoliczności, natomiast w sieci znalazły się także dokumenty potwierdzające, że ta część wypowiedzi faktycznie była zawarta w przemówieniu Re’uwena Riwlina. Zasięg i wzmianki dla hasła „Izraela”:

Oprócz profili informacyjnych i dziennikarskich, w top wpływu widoczny był głos prezydenta Andrzeja Dudy, a także profile portali, publicystów i polityków o zabarwieniu konserwatywnym.

Oprócz komunikatów informacyjnych, w sieci widoczne były przede wszystkim wpisy negatywnie oceniające narrację Izraela.

Marek Kuchciński

Według zapowiedzi Grzegorza Schetyny, dziś zostanie złożony wniosek autorstwa PO, Nowoczesnej i PSL-UED o odwołanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Podstawą do złożenia wniosku stał się sposób prowadzenia czwartkowego posiedzenia Sejmu, gdy podczas bloku głosowań nad nowelizacjami ustaw sądowych, Kuchciński miał uniemożliwić posłom zadawanie pytań i zgłaszanie wniosków formalnych. Zasięg i wzmianki dla hasła „Kuchcińskiego”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. Widoczne były także głosy opozycyjne oraz te krytyczne wobec rządu.

Większość komentarzy negatywnie odnosiła się do partii rządzącej oraz samego Marka Kuchcińskiego, ale widoczne były także wpisy krytykujące środowiska opozycyjne.

Komentarz

Hasło „Prezydent Izraela” uzyskało umiarkowany wzrost zainteresowania i było dominującym tematem w województwie małopolskim. Marek Kuchciński odnotował przeciętny wzrost popularności, ale w województwie podkarpackim przyciągał największa uwagę internautów. W skali kraju zdecydowanie dominował natomiast Stanisław Gawłowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here