29.05 największe zainteresowanie społeczności internetowej budziły doniesienia dotyczące posła PiS Stanisława Pięty. Stosunkowo wysoką popularność przez swoje ostatnie wystąpienia medialne uzyskał również Rafał Trzaskowski. Widoczne były również zasięgi hashtaga #KoalicjaObywatelska.

Stanisław Pięta

Dziennik Fakt ujawnił romans posła PiS. Według doniesień tabloidu miał obiecywać kobiecie m.in. pracę w swoim biurze poselskim. Stanisław Pięta jest członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold i komisji ds. Służb Specjalnych – w tym kontekście pojawiły się pytania o możliwość szantażowania posła ze względu na obecne okoliczności. Kierownictwo PiS póki co nie wystosowało oficjalnego stanowiska w tej sprawie, podobnie jak sam zainteresowany. Zasięg i wzmianki dla hasła „Pięta”:

Największe zasięgi odnotowywały profile krytyczne wobec strony rządzącej oraz źródła informacyjne.

Oprócz publikacji dotyczących najnowszych doniesień, w obrębie tego tematu widoczne były spory polityczne o umiarkowanym natężeniu.

#KoalicjaObywatelska

Wczoraj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas konwencji regionalnej wspólnych sił Platformy Obywatelskiej
i Nowoczesnej, ogłoszono kandydatów na prezydentów śląskich miast. Zestawienie prezentuje się następująco:
– Bielsko-Biała – Jarosław Klimaszewski
– Chorzów – Andrzej Kotala
– Jaworzno – Paweł Bańkowski
– Katowice – Jarosław Makowski
– Mysłowice – Wojciech Król
– Ruda Śląska – Aleksandra Skowronek
– Rybnik – Piotr Kuczera
– Sosnowiec – Arkadiusz Chęciński
– Świętochłowice – Dawid Kostempski
– Żory – Wojciech Kałuża
Oprócz tego Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna przedstawili zarysy programu. Jednym z postulatów jest ograniczenie wpływu wojewodów na samorządy – ich zdaniem obecnie niezależność jednostek samorządu terytorialnego jest zagrożona. Mówiono także
o potrzebie zwiększenia środków finansowych w działalności tego rodzaju.

W top wpływu dominowały profile PO i Nowoczesnej, a także inne źródła przychylne opozycji. Widoczne były także profile informacyjne oraz głos profilu „Polska Rewolucja Narodowa”.

Zdecydowaną większość wpisów stanowiły komunikaty informacyjne.

Rafał Trzaskowski

W programie „Kropka nad i” prowadzonym przez Monikę Olejnik Rafał Trzaskowski wyraził stanowisko popierające związki partnerskie
i stwierdził, że chciałby być pierwszym prezydentem stolicy, który udzieli ślubu parze homoseksualnej. W tym samym programie prowadząca upomniała Trzaskowskiego by patrzył na nią, a nie na ekran, na którym wyświetlany jest podgląd programu na żywo. Wydarzenie to sprowokowało żartobliwe komentarze internautów. Zasięg i wzmianki dla hasła „Trzaskowski”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne. Widoczny był także głos profilu Sokzburaka przychylnego opozycji,
a także kontrkandydata na urząd prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

W obrębie tego tematu widoczne były gorące spory polityczne. Widoczne były także komentarze negatywne względem kandydata PO.

Komentarz

Zainteresowanie hasłem „Koalicja Obywatelska” było znikome – istnieje ono głównie jako akcja hashtag w social media. Rafał Trzaskowski odnotował umiarkowany wzrost zainteresowania swoją osobą.

Stanisław Pięta uzyskał bardzo wysoką popularność i dominował w skali kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here