Największe zainteresowanie użytkowników sieci w minionym dniu przyciągał szczyt NATO, który odbywa się w Brukseli. Nieco uwagi społeczności internetowej uzyskał także protest policji. Oprócz tego umiarkowaną popularność osiągnęła ostatnia wypowiedź Krzesimira Dębskiego na temat Ukrainy, w kontekście rzezi wołyńskiej.

Szczyt NATO w Brukseli

Dwudniowy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego poświęcony będzie m.in. wzmocnieniu i usprawnieniu procesów decyzyjnych, które mają się przełożyć na sprawne reagowanie w sytuacjach kryzysowych. W Brukseli zjawił się prezydent Andrzej Duda. Na czwartek zaplanowano jego spotkanie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. W mediach pojawiły się również informacje o planowanym spotkaniu na linii Polska-USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Prezydent poinformował także, że w najbliższym czasie dojdzie do nowych zakupów dla polskiej armii. Zasięg i wzmianki dla hasła „NATO”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile informacyjne i dziennikarskie. Widoczny był także głos Radosława Sikorskiego.

W obrębie tego tematu widoczne były przede wszystkim dyskusje o charakterze politycznym oraz komunikaty informacyjne.

Protest policji

Wczoraj policjanci rozpoczęli protest związany z oczekiwaniem na podwyżki oraz cofnięcie reformy emerytalnej. Funkcjonariusze w ramach protestu nie będą karali obywateli mandatami za drobne przewinienia. Zasięg i wzmianki dla połączonych haseł „protest policji” i „protest policjantów”:

W top wpływu widoczne były źródła informacyjne, profile policyjne, a także głos krytyczny wobec obecnej władzy.

Większość wpisów w obrębie tego tematu stanowiły komunikaty informacyjne.

Krzesimir Dębski

Znany kompozytor w programie dotyczącym 75. rocznicy rzezi wołyńskiej powiedział, że  „obecne państwo ukraińskie gloryfikując tych zbrodniarzy, którzy byli autorami radykalnego nacjonalizmu, mającego na celu wymordowanie wszystkich obcych na ziemi ukraińskiej, przejmuje odpowiedzialność za tę zbrodnię”. Rozmowa toczyła się również w kontekście wypowiedzi prezesaa Towarzystwa Ukraińskiego Grzegorza Kuprianowicza, który w Saharyniu miał powiedzieć, że miały tam miejsce „zbrodnie przeciwko ludności, popełnione przez członków narodu polskiego, partyzantów AK będących żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego”, co zostało uznane za zakłamywanie historii. Zasięg i wzmianki dla hasła „Dębski”:

Największe zasięgi uzyskiwały profile informacyjne (w tym o tematyce kulturalnej), a także te o charakterze narodowym i konserwatywnym.

W temacie tym dominowały wpisy informacyjne i dyskusje polityczne o niewielkim natężeniu.

Komentarz

Zainteresowanie szczytem NATO w Brukseli odnotowało umiarkowany wzrost. Nieco wyższą popularność uzyskał Krzesimir Dębski. Tematy
z nim związane generowały największy ruch w województwie zachodniopomorskim Najwięcej uwagi społeczność internetowa poświęcała protestowi policji, który dominował w większości regionów kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here