Minione dni upłynęły stosunkowo spokojnie, a największe zainteresowanie internautów budziły wydarzenia związane z końcem 2017 roku
i początkiem 2018. Nieco popularności dzięki swoim ostatnim wypowiedziom zyskał też premier Mateusz Morawiecki, a hashtag #ONZ uzyskał zainteresowanie ze względu na rozpoczęcie dwuletniego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Mateusz Morawiecki

Premier skomentował niedawne słowa swojego ojca, Kornela Morawieckiego, mówiąc, że Polska nie zmieni swojego oficjalnego stanowiska
i nie przyjmie uchodźców z Bliskiego Wschodu do Polski. Premier mówił także o wyzwaniach czekających w nowym roku. Zasięg i wzmianki dla hasła „Morawiecki”:

Największe zasięgi generowały profile o charakterze medialnym, a także te należące do dziennikarzy, publicystów i komentatorów.

Wypowiedź Kornela Morawieckiego w sieci wciąż odbija się echem, nawet w komunikatach skupionych wokół jego syna.

#ONZ

1 stycznia Polska po raz szósty została niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ (jednego z najważniejszych organów działających przy Organizacji Narodów Zjednoczonych) na dwa lata.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne.

Wśród wpisów opatrzonych tym hashtagiem, dominują komunikaty informacyjne.

#SylwesterMarzeń

Sylwester Marzeń organizowany przez TVP okazał się sukcesem, wydarzenie natomiast podzieliło publicystów, którzy mieli skrajne opinie odnośnie widowiska i jego jakości.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile związane z TVP. Najaktywniejsi autorzy na bieżąco komentowali przebieg wydarzenia.

Większość najpopularniejszych wypowiedzi w temacie to komunikaty informacyjne.

Komentarz

Hasło „ONZ” notowało niewielki wzrost zainteresowania, a jego popularność była głównie lokalna. „Sylwester Marzeń” uzyskał warty odnotowania skok popularności, nie był on jednak na tyle wysoki, aby wydarzenie to dominowało w którymkolwiek regionie Polski. Najwyższy skok zainteresowania zanotował Mateusz Morawiecki, który dominował w skali kraju.