Wrzawa wokół napięcia na linii Polska-Izrael trwa. Weekend 2-4.02 upłynął pod znakiem wydarzeń medialnych będących pokłosiem uchwalenia projektu zmian w ustawie o IPN.

#GermanDeathCamps

Po chwilowym spadku zainteresowania, akcja #GermanDeathCamps odzyskała znaczną popularność. Warto przy tym zaznaczyć, że nawet
w najniższym punkcie widocznym na wykresie, jej zasięg można było uznać za wysoki.

W temacie tym widoczna jest dominacja profili konserwatywnych i narodowych. Warto zauważyć także pojawienie się oficjalnego profilu akcji.

Internauci w dalszym ciągu byli bardzo zaangażowani w promocję hasła #GermanDeathCamps.

Marcin Święcicki

O pośle Platformy Obywatelskiej zrobiło się głośno przez jego kontrowersyjną wypowiedź w programie „Dobry wieczór Polsko”, według której Polacy mordowali Żydów, ale nie zakładali obozów śmierci. Słowa te spotkały się z ogromnym oburzeniem. Zasięg i wzmianki dla hasła „Święcicki”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne. Widoczna jest też obecność profili narodowych (także tych radykalnych).

Większość wpisów w temacie odnosiła się negatywnie do wypowiedzi posła i jego osoby.

#ZepsuliCięPolsko

W związku z kryzysem dyplomatycznym, opozycja uruchomiła akcję #ZepsuliCięPolsko, która wytykała również inne wpadki obecnego rządu. Należy przy tym zauważyć jednak, że część internautów wykorzystała ten hashtag odwracając sytuację i przypominając błędy jego autorów.

Największe wpływ w dystrybucji tego hashtaga miały profile Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Najwyższy zasięg uzyskał krytyczny wobec rządu profil „Racjonalna Polska”.

Komunikacja w obrębie tego hashtaga była w dużej mierze oparta na podawaniu dalej treści krytycznych wobec obecnego rządu.

Komentarz

Marcin Święcicki uzyskał umiarkowany wzrost zainteresowania swoją osobą. Hasło „German Death Camps” utrzymuje się na stabilnym poziomie popularności i dominuje w skali kraju. Akcja #ZepsuliCięPolsko nie wyszła poza social media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here