Pod względem ruchu w politycznym internecie, weekend 5-7.01 upłynął nad wyraz spokojnie – rzeczywistość medialna zdominowana była przez inne aktualne wydarzenia. Od kilku dni zainteresowanie osobą Ryszarda Petru utrzymuje się na ponadprzeciętnym poziomie. Nieco popularności zyskała także Ligia Krajewska. Po dłuższej przerwie powraca też temat rekonstrukcji rządu.

Ryszard Petru

W związku z zamieszaniem wokół Ryszarda Petru oraz jego planami na przyszłość, były lider Nowoczesnej notuje stosunkowo wysoki poziom zainteresowania swoją osobą. Według doniesień z ostatniej chwili, powołał on do życia nowe stowarzyszenie, „Plan Petru”. Zasięg i wzmianki dla hasła „Petru”:

Największe zasięgi w tym temacie uzyskiwały profile medialne, a także te nastawione nieprzychylnie wobec Nowoczesnej.

Większość wpisów w temacie była krytyczna wobec Nowoczesnej oraz samego Ryszarda Petru.

Ligia Krajewska

Była posłanka Platformy Obywatelskiej, Ligia Krajewska, została oskarżona o przywłaszczenie blisko 320 tys. złotych na szkodę Fundacji Szkoły Społecznej w Warszawie, którą sama założyła w 1989 r. Według prokuratury, z pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie szkoły, posłanka finansowała prywatne zakupy, nieprawidłowości tuszując fałszywymi fakturami. Zainteresowana nie przyznaje się do winy
i zapowiada walkę o swoje dobre imię. Zasięg i wzmianki dla hasła „Krajewska”:

Największe zasięgi w tym temacie generowały profile medialne oraz te krytyczne wobec opozycji.

Oprócz komunikatów informacyjnych, w temacie tym widoczne jest wyraźne nagromadzenie wypowiedzi negatywnych wobec posłanki.

#Rekonstrukcja

Po blisko miesiącu przerwy, zaczyna powracać temat rekonstrukcji rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy związani z PiS zapowiadają poważne zmiany, natomiast szczegółowe informacje w sprawie modyfikacji składu Rady Ministrów wciąż pozostają w sferze domysłów. Nieoficjalnie mówi się, że zaprzysiężenie nowych członków rządu planowane jest na wtorek.

Największy wpływ w dystrybucji tego hashtaga mają profile medialne.

W temacie tym przeważają komunikaty informacyjne.

Komentarz

Bardzo wysoki skok popularności zanotowała Ligia Krajewska, jednak to temat rekonstrukcji rządu, dzięki stabilnemu zainteresowaniu internautów, dominował w skali kraju. Zainteresowanie Ryszardem Petru zaczyna wyraźnie rosnąć.