Weekend 23-25.02 przyniósł kilka informacji, które budziły ponadprzeciętne zainteresowanie społeczności internetowej. Wysoką popularność uzyskała akcja opozycji #TakDlaEuropy. Ze względu na ostatnie wypowiedzi, uwagę internautów przyciągał także Radosław Sikorski. Oprócz tego umiarkowanym zainteresowaniem cieszyła się kwestia zmian w ustawie o IPN.

#TakDlaEuropy

Hashtag ten promował Radę Krajową Platformy Obywatelskiej, podczas której podejmowano głównie tematy związane z pozycją Polski
w Unii Europejskiej (także w kontekście nowego budżetu unijnego) i na świecie. Akcja #TakDlaEuropy uzyskała wysokie zainteresowanie
w social media.

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile PO, oraz te przychylne opozycji.

Oprócz komunikatów dotyczących wydarzenia, w obrębie tego hashtaga widoczne były także żywe dyskusje polityczne. Przeważały komentarze negatywne względem strony rządzącej, ale pojawiały się również opinie krytykujące opozycję.

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski wystąpił na krajowej konwencji PO, w związku z czym uzyskał zwyżkę zainteresowania swoją osobą. Jak stwierdził jednak sam zainteresowany, do polityki wracać nie zamierza. Nieco kontrowersji wzbudzał język, w jakim Sikorski komentował działania polityków strony rządzącej. Zasięg i wzmianki dla hasła „Sikorski”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile przychylne opozycji i przeciwne stronie rządzącej, ale widoczny był także głos krytyczny wobec Sikorskiego.

W temacie tym toczyły się żywe dyskusje polityczne. Widoczne były zarówno głosy krytyczne wobec Sikorskiego i opozycji, jak i te negatywnie oceniające obecny rząd.

Ustawa o IPN

W zagranicznych mediach pojawiły się komunikaty, jakoby nowelizacja ustawy o IPN została „zamrożona”. Według oficjalnego komunikatu Ministerstwa Sprawiedliwości nic takiego nie miało miejsca – każda ustawa podpisana przez prezydenta wchodzi w życie. Zasięg i wzmianki hasła „Ustawa o IPN”:

Oprócz źródeł medialnych, w temacie tym widoczne były głosy przeciwne działaniom rządu.

Temat ten prowokował dyskusje internautów. Widoczne były zarówno głosy za nowelizacją ustawy, jak i jej przeciwne.

Komentarz

Rada Krajowa PO przyciągała niskie zainteresowanie społeczności internetowej poza social media. Radosław Sikorski odnotował wysoki skok popularności, w skali kraju natomiast dominował temat zmian w ustawie o IPN, który utrzymuje się na umiarkowanym poziomie zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here